Zná to asi každý z nás. Některý den prostě plyne pohodově od samého začátku a jiný se zase vleče a je prošpikovaný jednou nepříjemností za druhou.

 

Otázka zní: „Proč se některý den cítíme skvěle, bezstarostně, dokážeme se radovat a třeba hned následující den je všechno kouzlo pryč?“

Vše je otázka vašeho vnitřního naprogramování. Pokud se ráno probudíte s pocitem únavy a nechuti do vstávání a nového dne, bude tento den pokračovat právě v tomto duchu pravděpodobně až do konce. A přitom jste to vlastně vy sami, kdo si z hezkého dne dělá nepříjemný. Myslíte že ne? Ano, to vaše mysl určuje, v jakém duchu se ponese váš den. Jelikož vaše mysl je jen a jen vaše, pak jste to právě vy sami, kdo je zodpovědný za to, zda bude váš den hezký či nikoliv. Netvrdím, že se vám během dne nemůže přihodit něco více či méně nepříjemného. Ale pokud budete vstávat „s dobrým programem vaší mysli“, projdete každodenními překážkami bez nesnází a ještě si z toho odnesete dobrý pocit, že jste vše zvládli v klidu a pohodě.
 
A nyní jednoduchý ranní rituál pro pohodu každý den. Opravdu funguje, pokud se provádí každý den. Udělejte si z toho zkrátka stejný rituál, jako když si každé ráno jdete vyčistit zuby.
 
Hned, jak se probudíte, ještě než otevřete oči, stačí pronést (v duchu či nahlas) afirmaci / výrok: Dnešní den bude krásný, pohodový. Těším se a vděčně přijímám vše, co mi přinese. Vím, že jsem bezvadná/ý, silná/ý. Všechno zvládnu. Miluju se taková/ý, jaká/ý jsem.
 
Afirmaci opakujte vícekrát. Některý den vám to bude stačit třeba 3x, jiný bude zapotřebí opakování více. To sami pocítíte. Můžete si samozřejmě afirmaci upravit podle svého, jen pozor na to, aby byla prozitivní, žádné negace!
 
Přeji krásné a pohodové (nejen) letní dny,
 
Markéta Šírková

Počet shlédnutí: 133