Jaký orgán nám vládne a potřebuje opečovávat? Na co se máme zaměřit na duchovní rovině právě v prosinci?

V prosinci nám vládne tlusté střevo. Prosinec je posledním měsícem v kalendářním roce. Je to tak trochu období temna. Sluneční paprsky nás zahřejí jen málokdy a když už, tak málo… Mimochodem, sluneční paprsky jsou velmi důležité pro přeměnu a vstřebání vitaminu D.

Prosinec je také obdobím rekapitulace. Ať už chceme nebo nechceme, rekapitulujeme více než jindy proběhlý rok. Přemýšlíme, co dál, co změnit, kam se vrtnout… A zároveň se začínáme těšit na rok následující. Copak nám asi přinese?

V prosinci je ze všeho nejvíce ohrožené tlusté střevo. Tlusté střevo je vlastně také takovým zakončením – ne roku jako prosinec – ale našeho trávicího traktu. Takže určitá souvislost tu je… A co je nejdůležitější funkcí tlustého střeva? Stará se o odvádění odpadů z těla.

Na psychické rovině je propojeno s naším podvědomím. Ukrývá naše nejhlubší obavy, strachy.

Jak se oslabení tlustého střeva projevuje?

Jelikož jsem zmínila, že tlusté střevo je hlavním odvaděčem odpadů z těla, tak už asi tušíte, že nejčastějším projevem jsou poruchy vylučování – je zácpa, průjem ale i časté kručení či škrundání ve střevech.

S tlustým střevem je také úzce spojená naše imunita. Díky stěně tlustého střeva se do těla vstřebávají důležité látky. Pokud je sliznice ve střevech narušená, nevstřebává se to, co má a dochází k oslabení imunity.

Jak dostat naše tlusté střevo do rovnováhy?

Velmi účinné jsou odlehčené dny. Jezte tedy jen odlehčenou stravu obsahující vlákninu. Tepelně zpracované ovoce, zeleninu, čerstvé ovocné či zeleninové nápoje.

Důležité je i dodržování dostatečných pauz mezi jídly, jinak začne potrava ve střevech zahnívat. Přichází únava, nadýmání.
Přidejte do své stravy česnek, který funguje jako účinný odstraňovač střevních parazitů. Dále cibule, zázvor, pórek, kysané zelí, růžičková kapusta.

Přidejte ořechy, jedlé kaštany, med a sušené houby.
Pozor na mléčné výrobky – ty bychom měli z naší stravy až do jara úplně vyřadit. Vnáší do našeho těla chlad a zbytečně nás zahleňují.

Je třeba zaměřit se také na psychiku. Vnímejte své potřeby a dbejte na jejich naplnění. Hledejte odpovědi sami v sobě. Je třeba převzít odpovědnost sami za sebe.

Duchovní poselství pro prosinec

OSLAVA – V tomto období byste více než jindy měli hledat v každém dni radost, potěšení a kouzlo. Najděte si něco, co byste mohli oslavit hned teď.

Afirmace: Celý můj život je jednou velkou oslavou.

TRPĚLIVOST – Důvěřujte tomu, že je vše právě tak, jak má být. Pamatujte, že čekání je jen přípravou na něco co předčí vaše očekávání. Je ale třeba rozeznat čekání a přečkávání. Pokud čekáte už příliš dlouho a nemůžete se rozhoupat, zamyslete se nad tím, co vás brzdí. Obvykle to bývá strach.

Afirmace: Všechno se děje ve správný čas.

Tak to by bylo tak nějak v kostce vše.

 

Přeji Vám krásný předvánoční čas. Hlavně klid, pohodu a lásku.

Markéta Šírková

cards

kartářka Markéta Šírková

Paní kartářka, léčitelka a duchovní průvodce. Pomocí karet, intuice a zkušeností Vám pomůže najít cestu ven z Vaší nepříjemné situace. Regresní terapie (minulé životy), výklady osobní i písemné.

Osobní výklady: Říčany u Prahy
Výklady emailem, po telefonu: Celá ČR
Čekací doba: od 2 do 7 dnů
Oblíbená služba: Osobní výklad karet za 700Kč
cardsPočet hodnocení klientů: 24

Stránka paní kartářky

Počet shlédnutí: 301