Tak jako my vyzařujeme energii, podobou vyzařují zvířata, rostliny, předměty kolem nás a také i kameny – minerály a zkameněliny.

 

Kameny a to minerály, horniny a dokonce i zkameněliny mají v sobě uchované ohromné množství energie převzíté z  matičky Země. V průběhu tisíciletí lidé zjistili, že se energie vyzařovaná kameny do prostoru liší a že pokud jsou nějaké problémy, přiložením správného kamene, mohou potížím předejít. Využití kamenů se hodí téměř do každé lidské činnosti – šperky, dekorace, součást vybavení interiérů, léčitelské pomůcky atd. Při ohlédnutí do historie, můžeme vidět, že kameny nás provázely již od pravěku.

 

Při návštěvě slavné Hagia Sofia v tureckém Istanbulu jsem byl velmi překvapen bohatou výzdobou z velkých kusů drahých kamenů, především velké kusy achátových bloků, které byly na podlaze a na stěnách. Již tehdy věděli, a je to prosím již patnáct století, že achát je kámen podporující fantazii a tvůrčí mysl, podporuje mír a rovnováhu v organismu a především v mysli a ta je v modlitbách velmi důležitá. Achát podporuje napojení na vyšší já a pomáhá nám dostat se do hladiny alfa. Pokud kousky achátu dáme do sklenice s čistou vodou a necháme ji přes noc na parapetu aby na ni svítil měsíc, tak voda převezme energii z achátu a vypitím této vody podpoříme náš organismus. Achátová voda je také vhodné při podpoře pokožky, pokud máme problémy s lupy, akné, nečistou a mastnou pletí je tato voda doslova zázrakem.

 

Další kámen, který je nepřehlédnutelný  a velmi důležitý pro každého duchovně založeného člověka je ametyst. Ametyst není nijak vzácný kámen, několik nalezišť je i u nás v Čechách a na Moravě a další najdeme na celém světě. Barva tohoto kamene je fialová, fialovou barvu má 7. čakra. Sedmá čakra je nejvyšší a nejdůležitější čarou v lidské těle, je důležitá pro napojení se k Bohu a je to naše spojení  s vyššími sférami. Fialová barva je celkově uznávaná jako barva povznášející, mentální, duchovní, barva zkušenosti a moudrosti, pochopení, prozření a vědění. Ametyst je sytě fialový a této barvě právě odpovídá. Pokud se podíváte na TV na bohoslužby a na kázání, můžete na nich vidět biskupy, arcibiskupy a kardinály, všichni mají prsten s kamenem a s jakým kamenem? No přece ametystem! Nepočítaje to, že sami budou ve fialových talárech. Ametyst podporuje imunitní systém, krev a krevní oběh, potlačuje bolest na těle i duchu. Vrací lidem rovnováhu a propojuje nás s Bohem, ukazuje nám co je správné a co není. Je vhodné ho nosit při sobě, pokud meditujeme, věštíme. Je bezkonkurenční při očištění a nabíjení bytových prostor. Ametyst milují elementární a hlavně astrální bytosti. Je to kámen ochránce a učitel.

 

Králem mezi kameny je bezpochyby diamant, jeden z nejtvrdších kamenů a také jeden s nejvíce energii. Tento kámen úžasnou ochranou proti zlu a všem zlým silám a nepřátelům. Čarodějnice dávaly kousky diamantů do lektvarů aby jim přinesl vítězství. Kdo nosí diamant u sebe je nejen chráněn, ale je mu dodáváno podivné kouzlo, kterému jen málo kdo podlehne a člověk se stává neporazitelným a dosahujícím všeho co potřebuje. Podporuje očistu našeho těla, pomáhá při krevních nemocech – cukrovka, hemofilie, žloutenka, očista organizmu, ledvin a močových cest. Rozbíjí močové kamínky.

 

Červený rubín je kámen uzemňující, držící lidi při zeni v reálném světě, aby neuletěli. Je podporovatel životní energie, životního elánu a životní radosti. Potlačuje strádání a deprese. Je natolik silný a jeho energie je až tak hrubá, že není vhodný pro děti. Krev, hemeroidy, játra, slezina, leukémie, kosti a kolika jsou problémy na které se rubín specializuje.

 

Různě barevný safír, kterého nejčastěji najdeme v modrém zbarvení je kámen podporující mysl, rozum a koncentraci. Je to kámen očisty na všech úrovních, očišťuje tělo i ducha. Zbavuje tě bolesti a oslabuje nádory. Žlučník a ledviny harmonizuje a zklidňuje.

 

Naše srdce a srdeční čakra je zdrojem léčitelské a jasnovidecké energie. Zelený smaragd tuto energii aktivuje a otvírá naše srdce a podporuje naši lásku k druhým lidem, tím zároveň potlačuje strach z lidí, zahání deprese a odrazuje od nás falešné přátelé. Migrény a nervózní žaludek uklidňuje a zabavuje strachu.

 

Ochraňujícím kamenem je onyx. Jeho černá barva je jak barva noci, tajemná. Uschovává v sobě velká tajemství o ochraně z okolí a někdy i o ochraně před námi samotnými. Ochránce před zlými sny, zlými lidmi, zlými čaroději, zlými myšlenkami, které se nám mohou někdy vnucovat a zlými vzpomínkami, které se nám mohou stále vracet. Co je zlé nás většinou zablokuje a právě onyx je na odstraňování bloků jak dělaný. Je specialista na odrsaňování bloků v končetinách a za pomocí dalších kamenů i v trupu a v hlavě.

 

Dalším kamenem na probouzení citů a empatie je růženin. Je to nejvhodnější kámen na rozvoj     mezilidských vztahů a partnerských vztahů. Často se opracovává a vybrušuje do podoby srdcí, které mají ještě více přiblížit efekt lásky mezi lidmi – společností. Podporuje srdce a vše kolem něj, zároveň i kůži a očistu od jedů a toxinů.

 

Na veselou, optimistickou a prosluněnou mysl je tu kámen žlutý jako sluníčko citrín. Tento veselý kámen nám dodává potřebnou jiskru odvahy a energie do řeší problémů především v mezilidských vztazích. Dodává nám pocit klidu a bezpečí ve stresujících okamžicích. Pomáhá nám zbavit se traumat a depresí, které se mohou fyzicky projevit na  srdíčku, imunitním systému a pak i na cukrovce a neklid se projeví na žaludku.

 

Zvláštní kámen, který má napojení na vesmír je vltavín též zvaný moldavit. Tento kámen vznikl roztavením a zatuhnutím zemské horniny, která se roztavila jak sklo při dopadu meteoritu na Zemský povrch. Tento kámen je kamenem blíženců, znamením se dvěma tvářemi, rozpory, slučování a rozdělování, černá a bíla, jing a jan, žena a muž, Země a Vesmír. Tento kámen podporuje napojení do vesmíru a k Bohu, podporuje jasnozřivost, telepatii a léčitelské schopnosti. Podporuje lepší dosáhnutí nirvány a osvícení.

 

Uzemňujícími kameny jsou nejčastěji a nejúčinnějšími granáty a hematity.Žár, nadšení, vášeň, odvaha, dobyvačnost to jsou slova charakterizující granát. Potlačuje přecitlivělost, ego a rozmařilost a nahrazuje je pravými city nikoliv iluzí, kterou si často klademe před oči. Je to ale velmi silný a až agresivní kámen, kterému v odborných kruzích přezdíváme kámen semetrik. Je to velmi silný kámen a kdo jej nedokáže zkrotit může se proměnit právě v hada vrhajícího jedovaté sliny po okolí. No prostě kámen beranů. Hematit je o  něco pasivnější kámen. Dodává rozvahu a jistotu, tím potlačí nejistotu a nerozvážnost. Při vhodných rozmístění jsou oba vhodné jako rušiče negativních zón. Jsou to velmi často využívané kameny, které svým uzemněním pomáhají při napojení na Matičku Zemi a čerpání energie a moudrostí z ní a na napojení na přírodu. Oba dva podporují krev, látkovou výměnu, srdce a kosti. Potlačují únavu, stres, cukrovku, hemeroidy, otékání všeho a také křečové žíly.

Práce s kameny.

 

 

Využití kamenů: jako podpora našeho organismu, jako ochrana, duchovní a duševní podpora, pomáhají nám k duchovnímu růstu, očišťují nás, využití našly i k věštěním atd.

Vybrané kameny se přikládají na problémové místo (srdce na srdce, žaludek na žaludek). Pokud chceme nějaké místo podpořit, uděláme to samé. Nabuzení některých nadpřirozených schopností, jako třeba jasnozřivosti se laikům bez odborného dohledu nedoporučuje.

 

Kameny ze sebe nejen energii vyzařují, ale také některou i přebírají. Musí se proto čistit, protože se při pravidelném používání a nošení zanášejí negativní energii. Očista je u každého kamene odlišná. Většinou stačí jen kámen držet v ruce po vlažnou až studenou tekoucí vodou a opakovat formuli: „prosím vodu, aby odnesla z toho kamene všechnu negativní energii a dala ji zemi, která ji spálí a neutralizuje a za to ji děkuji“ doporučuji několikrát, s úctou poděkovat. Další metody očisty jsou: na noc do hrnku s vodou, nejlíp k oknu aby na ně svítil ubývající měsíc. Někdy je vhodné, pokud to kámen nepoškodí přidat trochu soli. Sůl má tendence vytahovat negativní energie a pohlcovat je v sobě, potom vodu vylít a kámen dobře opláchnout a popřípadě zopakovat formu o několik řádků výše nebo zakopat do země.

 

Důležitou součástí při práci s kameny je kameny i správně nabíjet. Je mnoho způsobů, jen je důležité znát ten správný, který by kamínek nepoškodil. Způsoby jsou: na slunci, ve stínu, při úplňku a dorůstajícím měsíci, v geodě, na drúze, v doprovodu s dalšími kamínky atd. pokud máte kyvadlo, je dobré si pomoci něj zjišťovat v jakém stavu a jak moc nabitý kamínek je. Vhodné nabití je 70% a výš. Po 70% je příliš slabý a méně účinný na práci s ním není s požadovanými účinky. Hodnota 70ti% je všeobecná pro všechny kameny.

 

Kameny podporují i vlastnosti jednotlivých znamení zvířetníku:

 

Beran – 21.3. – 20.4. červené a rudé kameny – ohnivé opály a acháty, tmavé ametysty, granáty, rubíny, železité křemeny a horniny, karneoly a červené druhy jaspisů

 

Býk – 21.4. – 20.5. kamen podporující citlivost a lásku(zelené, růžové) – růženín, amazonit, malachit, Venušiny vlasy alias křišťál s vrostlicemi aktinolitu, citrín

 

Blíženci – 21.5. – 21.6. kameny veselé a žluté a kameny se zvláštními optickými vlastnostmi – kočičí – býčí – sokolí  a tygří oči, citrín, záhněda, žlutý karneol, chalcedony, vltavíny

 

Rak – 22.6 – 22.7. zelené, modré, bílé – girasol, chalcedon, avanturám, plazma, křišťál, mechový achát, račicím granát, akvamarín

 

Lev – 23.7. – 23.8. třpytivé kameny a kovy, hlavně ať to vypadá draze – diamanty, křišťály, citríny, tygří oko, železité horniny, malachit

 

Panna – 24.8. – 23.9. kameny s jemnou energii podporující citlivost a inspiraci – růženín, karneol, opály, acháty, ametyst, ametríny, tygří a kočičí oči, kalcity

 

Váhy – 24.9. – 23.10. kameny podporující rodinné a mezilidské vztahy – jantary, acháty, avanturíny, ametysty, růženíny, smaragdy, obsidiány

 

Štír – 24.10 – 22.11. kameny těžké, uzemňující, temné a tajemné – železité horniny a nerosty – železitý křemen, hematit, magnetit, červené jaspisy, tmavé ametysty, tmavé karneoly

 

Střelec 23.11. – 21.12. kameny podporující intelekt, mysl a intuici, modré, fialové – ametyst, chalcedon, tyrkys, dumortierit, sodalit, obsidián, optický kalcit

 

Kozorožec 22.12 – 20.1. černé a bíle jako jin a jang – onyx, turmalin, záhněda, obsidián, opál, girasol, křišťál, světlé chalcedony, morion, ametyst

 

Vodnář 21.1. – 19.2. modré jako nebe a voda, zelené jak tráva – sokolí oko, křišťály, tektit, gagát, vltavín, malachit, prosolit

 

Ryby 20.2. – 20.3. modré, zelené a jemné kameny – akvamarín, ametyst, světlé druhy opálů, korály a perly, amazonity, venušiny vlasy

 

Kameny můžeme nosit v kapse a nebo v jiné upravené podobě, například v podobě náramků, přívěšků, korálků, prstýnků atd. Někteří lidé, tak jako já, si je dokonce lepí izolepou na potřebná místa.

 

Jedním ze základních kamenů je křišťál. Tento kámen nalezneme po celé planetě Zemi v nejrůznějších podobách – krystaly, drúzy, geody nebo jen v podobě valounků, které byly buď opracovány třeba tekoucí vodou nebo uměle, člověkem. Jeho použití je všeobecné – očisťuje od negativní energie, dá se naprogramovat jako ochrana, nabíjí, harmonizuje, dá se z něj věštit viz příloha krystalomantie nebo se z něj dá vyrobit kyvadélko. Krystaly se dají použít jako laser k vyřezávání nádorů a jiných neduhů z těla. Krystaly křišťály mohou mít různý tvar špičky. Podle toho tvaru se také dají používat třeba k věštěním, otvíráním a zavíráním čaker a právě i jako laser. Toto špicí vede proud energie z krystalu do prostoru a tvar špice ovlivňuje její frekvenci, barvu a tvar paprsku.

 

Autor článku: kartář Daniel Čablík – jeho stránka: ZDE

Počet shlédnutí: 147