Rozhodla jsem se napsat článek o těchto kartách. Vy je nejspíše znáte jako karty na „prší“. Pro mě jsou velmi věrnými pomocníky a pokud vykládám i Vám, tak i pro Vás. Však je znáte, barvy srdcové, ty jsou nejkrásnější. Značí lásku, klid, radost, domov, ale také nevěru. Srdce také značí období jara a znamení Ryb, Raka a Štíra, jejichž živlem je voda. Tyto karty se samozřejmě různě kombinují s jinými, i v obrácených polohách, tudíž se charakter karet mohou navzájem ovlivňovat.

Přejdeme na období léta, na kulové karty. Jsou to energické karty, které značí materiálno, tudíž peníze, majetek, ale i práci a úspěch. Jsou spojovány se1 zemskými znameními, tudíž s Býky, Panny a Kozorohy. Opět si zopakujeme, že se karty navzájem ovlivňují, proto se charakter a význam mění.

Podzim představují zelené karty a živlem je vzduch. I když je zelená krásná, přírodní, tak značí i smutek, překážky a faleš. Ale i dobré věci mohou značit, aby ne, když je tu Boží oko, zelené eso a zelená desítka, která s dobrými kartami značí velké štěstí. Boží oko, kam nahlédne, tam pomůže, pokud mu v tom nebrání ošklivé karty.

A pak zde máme ještě žaludové karty, zimní karty se živlem ohně, které spojím se Skopci, Lvy a Střelci. Žaludové karty nemám moc ráda, pokud je neovlivní nějaká dobrá karta. Ale také dokáží ukončit zoufalou situaci. Tyto karty značí hádky, nemoci, smrt a rozchody. Také karty udávají čas, karty zelené a žaludové. Kombinace karet si každý může udělat sám (doporučuji si pořídit nějakou knížku o kartách), podle kterých se chcete řídit, ale nikdy nemíchejte školy karet dohromady, protože pak budete mít zmatek. A nezapomeňte, karty mají pomáhat, varovat a ne strašit. Mají Vám říci, kde můžete přecenit síly, na co si dávat pozor, rozhodnutí máte v rukách Vy sami. A pokud se Vám nesplní Vaše přání, posléze můžete zjistit, že to přání nemuselo být správné. Přeji každému hodně štěstí a aby se Vám dařilo.

Všem posílám zelené eso – Boží oko, aby urovnalo vše tak, jak má být, kulového spodka, aby jste měli opravdu velké štěstí při odvrácení nepřízně a dařilo se v lásce, červenou osmičku na konec.

Autorka článku: kartářka Emílie Moláčková

 

 

 

 

Počet shlédnutí: 972