Nemoci a různé zdravotní neduhy jsou mentální příčinou. Některé jsou však dědičné – nenesete v rodu nějaké břemeno? Často to bývá karmickým zatížením, nevyřešené otázky v rodu. Některé potíže se opakují, tělo bojuje, volá o pomoc, nebo nám nemoci chtějí něco říct, v čem děláme chybu? Je to o tom, jak smýšlíme, jaký vztah k sobě máme! Pokud to vezmeme čistě fyzicky, to nejhorší, co můžete udělat je, když řešíte bolesti jen utlumením analgetiky, nebo řešíte pouze lokální problém. Podstatu to má většinou hlubší, jen to někudy jde „ven“.

Přírodní medicínu, léčitele mnozí z vás znají, chci se zaměřit ale na mentální příčinu. Už jsem zde zmínila vztah k sobě samým. Sebeláska… Lidé většinou žijí životy jiných, koukají kolem sebe, což je také dobře, ale nežijí sebou samým a na sebe se nepodívají. Jsou
asi příliš zaneprázdnění životními starostmi. Důležité je mít se rád, doopravdy se mít rád, mít k sobě sebeúctu. Zkuste si nejdříve uvědomit, z čeho máte různé strachy, co vám vadí, jaký máte pohled na život. Jaký? Takový pak máte zdravotní stav. Samozřejmě je dáni karmicky, ale obojí jde v ruku v ruce. Dost problémů si můžete nést z minulého života a na bedrech nesete potíže i ze svého rodu. Změnit se dá takřka vše, myšlením.

Jistě jste už slyšeli o síle myšlenky… Cesta k uzdravení začíná zde: je třeba myslet pozitivně. Jak člověk myslí, ze sebe vyzařuje a zpět se také vrací…Uvedu příklad, trápíte-li se ve vztahu, kde je dlouhodobý odpor, zášť, velmi málo lásky, zármutky, tajená nenávist a pocit že nic nemá smysl, se můžete dopracovat například k rakovinám. Je třeba, abychom se zbavovali své minulosti (naše trápení je jako těžké břemeno – shodit, protože daleko s touto tíhou nedojdeme) a vše zlé s láskou odpouštěli.

Je třeba pracovat na tom, abychom byli se sebou spokojeni. Velmi časté jsou oční potíže, protože jsme nespokojeni s tím, co vidíme ve svém životě. Je třeba si vytvářet takový život, na který se rádi díváme. Různé oční potíže vypovídají o strachu z budoucnosti, přítomnosti, nebo máme na sebe samu pokřivený pohled – astigmatismus. Páteř je zase životní opora, jednotlivé části páteře mají zase různé významy. Nemohu zde vyjmenovat vše, ale chtěla jsem vám všem nastínit, že naše zdravotní potíže jsou mentální příčinou a zdraví se dá vylepšit. Jak nad tím začít pracovat? Láskou k sobě samým a k našemu okolí. Učme se odpouštět, vidět svět z více stran…jistě máme v okolí člověka, kterého „nemusíme“. Člověk se zlý nerodí, ale stává. Neodsuzujme ho, odpusťme to, co nám způsobil, jistě má své příčiny.

Jak se říká, vše má svůj důvod, vše zlé, je pro něco dobré a můžeme to pochopit až za dlouhá léta. Pochopme ho a odlehčeme se od nenávisti. Pokud budeme v sobě dusit zlo, budeme nenávistní, nebo mít strachy ze života, nejlépe nám nebude, osvoboďme se od všeho zlého a žijme v lásce a v míru…Vše, co ze sebe vyzařujeme, se k nám vrací, žijme tak, aby se k nám vracelo to dobré a byli šťastní. Ve zdraví, vztazích a vše v ostatním v našem životě.

 

Autorka článku: kartářka Emílie Moláčková – její stránky: ZDE

Počet shlédnutí: 230