Merkur ovládá naší mysl. Podle této planety si můžeme utvořit obraz, jakým způsobem myslíme, komunikujeme a rozhodujeme s druhými lidmi. Merkur je vládnoucí planeta znamení Blíženců a Panny. Už víte, proč jsou tak ukecaní? Ano, protože jsou pod silným vlivem Merkuru. Podle toho, ve kterém znamení je aktuálně umístěn, ovlivňuje naší mysl. O čem přemýšlíme, mluvíme nebo píšeme.  Největší dopad má samozřejmě na Blížence a Panny, kterým Merkur vládne.

 

Od konce května 2013 se Merkur pohybuje znamením Raka a bude zde až do začátku srpna. Toto postavení přináší všem výbornou představivost, ale také sklony ohlížet se zpět do minulosti. Merkur nás bude nutit vyřídit si z minulosti vše nevyřčené, napsané i nenapsané. Kde máme nějaký restík, bude třeba jej dořešit. Blíženci a Panny budou tlačeni do rodinných záležitostí. Merkur ovládá komunikaci a mysl a znamení Raka rodinu a domov. Merkur v Raku otevře téma mluveného a psaného slova kolem rodinných záležitostí. Blíženci a Panny budou pod vlivem této planety řešit práci. Dostanou možnost se prosadit. Zhodnotí své myšlenky a mají šanci je zrealizovat.

 

Lidé narození ve znamení Raka mohou využít příznivého postavení Merkura v jejich domovském znamení pro sepsání písemností, využít mluvený projev, který bude velmi úspěšný.   Naopak, pokud budou Raci podepisovat důležité dokumenty, je nutné si vše řádně přečíst a nejlépe dvakrát, než něco podepíší. Také je dobré si dávat pozor na to, co kde řeknete. Merkur bude bystřit jazyk a slova, které člověk vyřkne bez rozmyslu, mohou někdy hodně ublížit. Proto mají Blíženci tak jedovatý jazyk. Jejich silná zbraň je slovo, které dokáže velmi ublížit.

 

Koncem června nabere Merkur retrográdní směr a bude couvat až do 20tého července. Tento zdánlivý pohyb vzad má na svědomí zdržení kolem vyřizování dokladů, veškerých písemnosti a problémy spojené s komunikací. Je dobré si zálohovat veškerá data v počítači, ale i v telefonu. Během retrográdního pohybu vázne všechna komunikace.  Dochází k nedorozuměním a zpožděním. Připravte se, že se může ztratit důležité psaní a proto je dobré udělat si kopie důležitých písemností.  Emailové zprávy a sms zprávy se mohou vytratit.  Může se stát, že bude sms zpráva doručena jiným příjemcům, telefonní rozhovory mohou být přerušeny. Počítače možná zaplaví nový počítačový vir. I na tuto možnost buďte připraveni.  Pod vlivem retrográdního směru této planety chodí lidé pozdě na schůzky a veřejná doprava i letecké spoje nabírají zpoždění. Nedoporučuji začínat novou práci, nebo nějaký důležitý projekt, Tuto dobu je naopak dobré využít k přehodnocení Vašich záměrů a napravení chyb. Stěhování a prodej nebo koupě bytu, domu nechte na později, kdy Merkur nabere opět přímý chod a to je od 20tého července 2013.

 

Začátkem druhého týdne v srpnu se Merkur přesune do znamení Lva. Zde mohou lidé narození ve znamení Lva zazářit a ukázat své výborné organizační schopnosti, s lehkostí řečnit o čemkoliv, a psát brilantní referáty. Poslouchejte, co Vám planety naznačují, využijte jejich pozitivní energie a bude se Vám lehčeji žít, protože štěstí přeje připraveným.

 

 

Autorka článku: astroložka a numeroložka Daniela Hannahwww.ezoportal.cz/daniela-hannah

Počet shlédnutí: 175