Jak dlouho se již věnujete vykládání karet?

První tarotové karty jsem si koupila těsně po revoluci, do té doby zde nebyly k sehnání. Ale už předtím jsem si hrála s mariáškami, které mne nechytily za srdce a také s runami. Vzpomínám, že asi v patnácti jsem si namalovala runy na kamínky vylovené v potoce u naší chaty a na to, že jako úplně malá jsem „něco“ hledala snad i v pexesu 🙂

Tedy pokud správně počítám (což není úplně moje doména), karty vykládám víc než 25 let…

 

Na jaké otázky se Vás nejčastěji klienti ptají, co je zajímá?

Myslím, že všichni řešíme to samé – tedy kdy budeme „šťastni“ a pro každého znamená štěstí v daný okamžik něco jiného. Pro někoho návrat partnera, pro někoho peníze a jistoty, pro všechny zdraví, ale většinou až ve chvíli, kdy ho ztrácíme…Většina výkladů se skládá z trojice, která tvoří rovnováhu na tomto světě. Tedy vztahy (láska, děti, rodiče, přátelé) – materiálno (práce, kariéra, finance, bydlení) – a zdraví. Zajímavé bývají výklady na téma nalezení smyslu tohoto života, zkoušek, které máme složit, karmického zadání a především nalezení správné cesty, která nás jediná může dovést k dobré míře a vyrovnanosti.

 

Které karty k výkladu nejraději používáte a co vše Vám umí na položené otázky odpovědět?

Já miluji Tarot, z něj i vykládám a myslím, že už ho neopustím, protože je nádherně imaginativní. Je sice i složitý a komplikovaný v tom, že nechce někdy odpovídat na velmi konkrétní otázky a spíš se snaží dát radu, jak najít cestu. Zkrátka odpovídá na to, co je z jeho pohledu podstatné. Ale dá se říci, že umí odpovědět na jakoukoli otázku.

Jinak používám jak taroty vycházející z Rider-Waitu, tak i magický Crowleyho tarot, ve kterém se dají najít souvislosti i s astrologií, kabalou a možná i alchymií. A také Symbolon, který jde opravdu až na dřeň a do duše a je vhodný především pro terapii.

 

Vracejí se k Vám stálí klienti nebo chodí spíše noví?

Řekla bych půl na půl. Polovina dušiček je stálých a polovina jsou noví klienti, kteří přicházejí přes Ezoportál nebo na doporučení někoho, kdo u už mně byl.

 

Jaké výklady nabízíte?

Výklady nabízím osobní a těm, kteří nemůžou kvůli vzdálenosti přijet, vykládám na dálku. Přes telefon či skype a pro velmi konkrétní otázky se dá nabídnout i výklad mailový, i když já mám nejraději osobní kontakt, alespoň hlasový.

 

Který výklad byste doporučila člověku, který nebyl u kartářky?

Stejný jako těm, kteří už u kartářky byli…tedy osobní a pokud to není možné, tak alespoň telefonický nebo skypový.

 

Jak přesné jsou výklady po telefonu? Nevadí, když člověk není u výkladu osobně a komunikuje s Vámi na dálku?

Na to se nedá obecně odpovědět. Samozřejmě vždy jde o napojení a to je tím větší, čím bližší je kontakt. Pokud ale budu mít na výkladu někoho, kdo si postaví zdi, nechce k sobě pustit mně, ani nikoho jiného, nebo přijde pouze proto, že chce zkoušet a nehledá odpovědi, může se stát, že se nedozví to co potřebuje a já budu z výkladu unavená a otrávená, protože vydám zbytečné množství energie s minimálním výsledkem. A stejně tak člověk, který mne kontaktuje na dálku, bude ke mně otevřený a chytíme společnou energii, může odejít s dobrou věštbou. Jinak si myslím, že 100% výklad neexistuje. Pokud je 90%, je skvělý. Je potřeba prostě počítat s tím, že jsou věci osudem dané a ty, které si můžeme ovlivnit. Já jsem ale do té míry fatalista, že nevěřím tomu, že si můžeme změnit v životě vše. Můžeme si cestu pochopením urychlit, zjednodušit, zkomplikovat, prodloužit…to každopádně…

 

Doporučujete klientům, aby se řídili tím, co vyšlo v kartách, co by si klient měl z výkladu odnést?

K odpovědi na tyto otázky si půjčím výstižný citát jasnovidce a vykladače Tarotu Paula Fenton-Smithe, který mám ráda i když s výhradami:

„Existují různé názory na to, co může výklad Tarotu nabídnout. Někteří lide očekávají, že jim bude sděleno jméno a datum narození člověka, kterého si v budoucnu vezmou za manžela nebo manželku. Jiní nejsou spokojeni, dokud jim nesdělíte poznávací značku auta jejich osudového partnera. Zkušení klienti však přistupují k Tarotu stejně jako ke konzultaci s jakýmkoliv jiným odborníkem. Přinesou seznam otázek, naslouchají tomu, co jim říkáte, a potom si udělají vlastní úsudek. Uvědomují si, že disponují svobodnou vůlí k přijetí toho, co jim bylo předpovězeno, nebo ke změně svého osudu svými rozhodnutími a činy.“

Máte nějaký vzkaz pro čtenáře tohoto rozhovoru? (např. je pozvat na výklad ) Co bych chtěla vzkázat? Přistupujte k životu hravě a zbytečně neplánujte! Život se má užít, ne protrápit navzdory tomu, že někdy neodpovídá našim očekáváním. Vždy totiž existuje cesta, pokud máme víru a naději. No a co se týká pozvání na karty, tak jistě…každý je u mne vítán, ale myslím, že kdo potřebuje si ke mně cestu najde i bez pozvání. Nic totiž není náhoda…

 

Děkuji Vám za rozhovor.

Stránka paní kartářky – Hana Husníková

Počet shlédnutí: 331