Beran: 21. 3. až 20. 4.                   

Živel: Oheň
Planeta, která Beranům vládne: Mars
Vhodné kameny a polodrahokamy pro Berany: ametyst, diamant, granát, jaspis, rubín
Silné stránky Beranů: Pracovitost
Slabé stránky Beranů: Neústupnost
Vhodnými partnery pro Berany jsou: Býk, Střelec, Vodnář, Ryby, Blíženci

 

Osobnost Berana

Lidé, narození v tomto znamení jsou charakterní, překypují elánem a energií. Jsou tvořiví, orientovaní na svou osobu a potřeby. Jejich hlavním rysem je upřímnost, nebojácnost a odhodlanost. Jsou velice společenští, bývají spolehlivými partnery. Jsou to silné osobnosti, které rády stojí v popředí. Mají vyvinutý smysl pro spravedlnost. Pokud Beran řekne ano, můžete si být jisti, že to tak zůstane.

 

Muž Beran

Muž ve znamení Berana je energický, bojovný a dobrosrdečný
Silné stránky: Je tvořivý a ambiciózní.
Slabé stránky: Je neústupný.     

 

Žena Beran

Je nezávislá, potřebuje lásku a pozornost.
Silné stránky: Je tolerantní a ctižádostivá.
Slabé stránky: Nerada se přizpůsobuje.

 

Charakteristika znamení

Berani jsou samostatní a sebevědomí, potrpí se na respekt své osoby a ocenění kvalit. Kritiku příliš netolerují. Spolupráce s jedinci v tomto znamení je plodná, jejich upřímná povaha a smysl pro spravedlnost je zárukou dobrých vztahů a výsledků. Nemají rádi netečnost a špatně odvedenou práci. Rádi a odhodlaně se pouští do nových věcí. Dobrou spolupráci vždy ocení, umí být velkorysí. Nachází uplatnění tam, kde je nutné nasadit veškeré své schopnosti a síly. Toto platí pro muže i ženy.Na poli kariéry jsou úspěšní, častěji se dostávají do sporů, neradi přistupují na kompromis. V případě, že jsou „zahnání do kouta“, zvolí nejschůdnější taktiku. Beran zničí a porazí vše, co mu stojí v cestě. Ví, kdo je a žádá si své“místo na slunci“!Problémy a překážky odstraňují dřív, než by o ně zakopli jiní. Nesnáší nadřazené jednání, nejsou schopni se dlouho ovládat pro slabosti a hlouposti druhých. Pokud získáte jejich sympatie, budou vedle vás kráčet oddaně a pozorně, jejich přátelství bude pevné.

Je schopen pracovat do úmoru a od ostatních žádá totéž. Tito lidé jdou rovnou k věci, dlouho se nezdržují vyčkáváním, pokud jim situace přikazuje jednat. Beran dovede spřádat fantastické sny, ale neumí lhát. Intriky jsou mu cizí, nezajímají ho! Není v něm nic skrytého ani komplikovaného. Pro svoje odhodlání a píli se mnohdy dostává do náročných situací, které ostatní znamení zvládají jen těžko. Je schopen pracovat do vysloveně vyčerpání sil. Bojují proti bezpráví a jsou odhodláni tomu věnovat energii a čas, aby nastala náprava. A nemusí se to týkat jen jich samotných. Jsou sebevědomí, jejich silné ego jim nedovolí nic vzdát. To se jim může v krajním případě stát osudným. Toto platí hlavně ve sportech, kdy přecenění sil a fatální chyba se může stát osudnou. Ne nadarmo se říká, „neústupný jako beran.“ Projev slabosti u tohoto znamení není častý. Ale jedno slabé místo přeci jen má, nesnáší fyzickou bolest. Návštěva u zubaře a chirurga je pro něj doslova utrpením.Tito lidé bývají štědří a dobrosrdeční. Jsou upřímní, ale nejsou krutí nebo záštiplní, vždy se zajímají o jádro věci, aby dospěli k pravdě. Mají rádi opozici, je to pro ně výzvou k měření sil. Nedokážou plně přijmout porážku, někde hluboko v nich stále doutná potřeba odvety.

Berani nejsou sami od sebe útoční, tam, kde si to ale žádá situace, rychle se vypořádají po svém. Přisadí si ještě navrch, aby bylo jasno, kdo jsou a co umí! Dlouho se netrápí, časem zapomenou a nechají protivníka svému osudu. Peníze nejsou pro Berany prvořadou potřebou, i když jim přisuzují velkou moc.

Berani patří k novátorům. Jsou schopni zavádět nové metody, studovat a aplikovat nové techniky, které jim pomohou v zdokonalování jejich práce a výkonu. Mají vlohy téměř pro všechny obory, díky svému odhodlání je dobře zvládají. Radost ze života, spontánnost, bezstarostnost je žene stále kupředu. Muži mívají statnou postavu, ženy se pohybují a jednají energicky a odhodlaně. Tito lidé nemají rádi mentorování a bědování. Nejsou stavěni na to, aby čekali, co jim svět nadělí. Naopak, dávají se na další cestu odhodlaně a dřív, než kterékoli jiné znamení.

Berany nenajdete často pracovat v diplomacii. To není jejich obor, zde nemohou prosadit svoji razanci a egocentrizmus. Vynikají v oblasti podnikání, techniky, informační techniky. Pár jich najdete i mezi umělci a výtvarníky. Jsou stvořeni pro obory, které jim přinesou prvenství a úspěch, na které nemusí čekat desetiletí.

 

Známé osobnosti narozené ve znamení Berana

Dagmar Havlová, Bohumil Hrabal, Lucie Bílá, Vlasta Burian, Leonardo da Vinci, Jan Ámos Komenský, Albert Einstein, Vincent Van Gogh

Máte zájem o svůj vlastní horoskop na míru?

Depositphotos_13929957_s_pruhledne

Neváhejte a objednejte si osobní horoskop přímo od paní astroložky Daniely Hannah. Horoskopy roční, karmické, životní a partnerské.