Blíženci: 22. 5. až 21. 6.

Živel: Vzduch
Planeta, která Blížencům vládne: Merkur
Vhodné kameny a polodrahokamy pro Blížence: achát, akvamarín, jantar, tygří oko, tyrkys
Silné stránky Blíženců: Flexibilita
Slabé stránky Blíženců: Rozervanost, nestálost
Vhodnými partnery pro Blížence jsou: Rak, Lev, Váhy, Vodnář, Beran, Býk

 

Osobnost Blížence

Blíženci v sobě ukrývají dvě různé osobnosti. Lidé narození ve znamení Blíženců jsou mnohostranně nadaní. Jsou to velmi inteligentní a bystří lidé, kteří mají zájem o všechno dění, a rychle se orientují v každé situaci. Jsou přístupní všemu novému. Velmi často ale narážejí na nepochopení konzervativnějších jedinců. Jsou společenští, mají široký okruh zájmů a žijí činorodým a aktivním životem. Jsou obdaření nadprůměrnými komunikačními schopnostmi. Mají kladný vztah k psanému písmu.

 

Muž Blíženec

Blíženec je výrazná a nepřehlédnutelná osobnost. Ve společnosti ho poznáte zcela jistě, je velmi výřečný a inteligentní.
Silné stránky: Vyniká inteligencí a komunikativností.
Slabé stránky: Nevydrží dlouho na jednom místě. Jeho život je plný změn.

 

Žena Blíženec

Žena ve znamení Blíženců je kreativní, přátelská, otevřená a veselá, má pestrou paletu koníčků a široký okruh přátel.
Silné stránky: Je velmi činorodá a společenská.
Slabé stránky: Je nepředvídatelná, není snadné ji pochopit.

 

Charakteristika znamení

Blíženci jsou znamení dvojčat, a proto má tato proměnlivá osobnost dvě tváře, dvě osobnosti. Mohou dělat dvě věci současně s menším úsilím, než většina z nás. Působí často rtuťovitě a nadšeně. Pochopit blížence nebývá jednoduché. Skoro každý Blíženec ovládá umění slova, v tomto oboru excelují. Jsou manuálně zruční. V životě bývají úspěšní, pokud neodbočí ze své cesty. Skoro každý Blíženec ovládá víc než jeden světový jazyk. Tito lidé jasně excelují ve verbálním projevu ať mluveném či psaném. Jejich dychtivost pro oblast slova je nepřehlédnutelná. Jsou velice hloubaví, vždy směřují k jádru věci a myšlenky.

Rádi čtou, píší fejetony, zachycují dění kolem sebe. Respektují pravopis a estetiku verbálního projevu, s chutí se realizují v této oblasti.

Blíženec zcela nečekaně dokáže měnit šaty, zaměstnání, milence, domov, zemi, kde žije, stejně rychle, tak jako mění svá rozhodnutí. V tom je nevyzpytatelný. Ujet 500 km naráz je pro něj hračka. Jsou rtuťovití, působí nervózním dojmem, jako by stále byli pod napětím.

Tito lidé mívají štíhlou postavu. Při jejich vydání energie to ani jinak není možné. Mívají ostré rysy, zvlášť výrazně působí jejich zvídavé oči. Ty jako by se ptaly a „co dál, co teď? Jako by chtěli předběhnout čas. Neustále těkají z místa na místo. Stejně tak se pohybují jejich myšlenky a přimět je dlouho hovořit na jedno téma je opravdu nemožné. V souladu s jejich myšlením jsou jejich pohyby, které bývají rychlé, ale překvapivě ladné. Jako by potřebovali vyvážit ten jejich neustálý vnitřní konflikt. Velice obratně se umí slovně kdykoli obhájit, jsou v tomto mistři. Pokud se jich někdo dotkne, nebo je vyzve k diskuzi, umí se bravurně bránit, skvěle argumentovat a přidají navrch porci satiry, kterou stihnou obohatit patřičnou jízlivostí. Pozor, aby Vás pak nevyvedli z konceptu, jsou schopni „vyklopit z rukávu“ cokoli a kdykoli.

Jsou velice inteligentní, využívají této své přednosti bezezbytku. Ve svých projevech jsou přátelští a dobrosrdeční, nakloněni k okamžité spolupráci. Pokud se v někom zklamou, nabytí důvěry nebývá časté a už vůbec ne lehké.

Rysy mají Blíženci souměrné a až nápadně vysoké čelo. Ženy narozené v tomto znamení jsou jemné a krásné. Dualita Blíženců se projevuje ve všem, co činí. Jsou schopni skákat z jednoho břehu říčky na druhý a vyprávět Vám, že šli kolem vody. Jsou schopni vykonávat naráz dvě činnosti s přehledem a úsměvem. Pokud by snad vykonávali jen jednu činnost, podvědomě si hned druhou najdou. Není přece nutné, aby stáli u sporáku, když vaří. Rázem je hned plná pračka a mezi tím se dají napsat i úkoly s dětmi a naplánovat víkend na horách. To jsou oni blíženci, jsou na to přeci dva a všechno se musí zvládnout teď hned!

Lidé narození v tomto znamení nemají rádi rutinu a stereotyp. Nesnáší, když jsou omezováni okolnostmi či situací. Stáje vyhledávají cosi nového, nové metody, nové cesty, nová řešení, jen aby se nemuseli pohybovat po těch starých. Je to jejich hnací síla. Je-li tomu byť na přechodnou dobu jinak, cítí se svázáni a omezováni. Jsou pak bytostně nešťastni.  Taková situace jim nevyhovuje a dovede je vyvést na dlouhou dobu z míry, dovede je přivést ke sklíčenosti až depresím. Vyvrcholením takového stavu bývá jasná a prudká krátkodobá zlost, která bývá umírněná, neboť jejich decentnost jim nedovolí jít dál. Blíženci díky svému nadání pro slovo se realizují v příbuzných oborech. Najdete je v divadelním i filmovém světe, jsou skvělými literáty, stejně tak uznávanými kritiky, mnoho se jich pohybuje i na politickém poli.

 

Známé osobnosti narozené ve znamení Berana

Vladimír Dlouhý, Josef Kemr, Jiří Langmajer, Jiří Voskovec, Libuše Šafránková, Helena Růžičková, J. F. Kennedy, Marilyn Monroe, Luděk Sobota, Paul Gauguin

Máte zájem o svůj vlastní horoskop na míru?

Depositphotos_13929957_s_pruhledne

Neváhejte a objednejte si osobní horoskop přímo od paní astroložky Daniely Hannah. Horoskopy roční, karmické, životní a partnerské.