Býk: 21. 4. až 21. 5.                  

Živel: Země
Planeta, která Býkům vládne: Venuše
Vhodné kameny a polodrahokamy pro Býky: achát, jantar, korál, malachit, smaragd
Silné stránky Býků: Pracovitost rozvážnost
Slabé stránky Býků: Neústupnost
Vhodnými partnery pro Býky jsou: Blíženci, Rak, Ryby, Panna, Beran, Kozoroh

 

Osobnost Býka

Býci se vyznačují klidným a vytrvalým způsobem života, jsou uzavření, vnímaví, citliví a trpěliví. Mají velmi blízko k půdě, jsou velcí obdivovatelé krásy a harmonie. Potrpí si na komfort, jejich dům je útočištěm, kde se cítí nejlépe. Rádi hromadí majetek, přitahuje je nadstandardní prostředí. Jsou výbornými hostiteli, pečlivě si však chrání svoje soukromí. Býk je rozumný a odhodlaný, dobrý přítel a spolehlivý partner. Nic u nich není malé, včetně trvalé, hluboké lásky. Ta je pro tyto zrozence hnací silou, celoživotní náplní. Lásce Býka se hned tak nějaká nevyrovná, není-li opětovaná, pak velice strádá.

 

Muž Býk

Muž narozený v Býku je spolehlivý a pracovitý.
Silné stránky:  Býk má jedinečné organizační schopnosti.
Slabé stránky: Má sklony k workoholismu, neumí odpočívat.     

 

Žena Býk

Žena Býk je důstojná a klidná. Zakládá si na  soukromí a rodině.
Silné stránky: Je vyrovnaná, miluje pořádek.
Slabé stránky: Neumí se postavit na přímý odpor.

 

Charakteristika znamení

Osoby zrozené v tomto znamení se vyznačují značnou silnou vůlí a odhodláním. K jejich přednostem patří pracovitost a odpovědnost za to, co se děje kolem. Vztah Býka k půdě a majetku je daný a neměnný. Žádné jiné znamení neumí tak tvrdošíjně a s láskou pečovat o svůj dům, zahradu o terasu o svůj truhlík. Jsou výbornými hospodáři, hromadění majetku, rozšiřování hmotných statků je pro ně přirozenou činností. Touha po vlastnictví žene Býky kupředu za vyhlídnutým cílem, v tom jsou přímočaří  a vždy úspěšní. Imponuje jim velikost všeho druhu, obrovské domy, zahrady, nádherné lodě i auta. Libují si v přepychu. Téměř každý jedinec v tomto znamení, pokud nevlastní dům se zahradou, touží po tom jej jednou mít, udržovat ho a zhodnocovat s láskou. Nevrhají se střemhlav na změny a nové projekty. Jsou konzervativní a to jak na poli kariéry, tak v osobním životě. Dávají přednost trvalým hodnotám a kvalitě, ověřeným postupům, zaběhlým praktikám. Neradi riskují, vždy se opírají o jistoty, zaběhlé praxe, ověřené obchodní vztahy a zhodnocují zpravidla daný stav.

 Vidět pracovat Býka je radost! Po dobře odvedené práci ví, jak nabrat vydanou energii. Odpočívání je u něj stejně vyhledávanou a milou činností. Tito zrozenci snášejí citovou i fyzickou zátěž odhodlaně a trpělivě, a pokud je to nutné i dlouhodobě. V práci jsou Býci přesní, spolehliví a kolegiální. Jsou schopni dostát daného slova stůj co stůj! Mají zvlášť vyvinutý smysl pro povinnost. Jsou zapřisáhlými nepřáteli mrhání prostředky i času, krajností a výstřednosti. Tito lidé se nedopouštějí hned tak ztřeštěností, veškeré kroky zvažují s odstupem a hlavně téměř vždy v klidu. Stojí-li před rozhodnutím, nenechají se unést stresem, orientují se rychle a spolehlivě a hlavně málo kdy riskují! Rodina je pro ně středem pozornosti a nejvyšším smyslem života. Zabezpečují spolehlivě svoje blízké, jsou schopni se obětovat tam, kde je třeba. Zrozenci ve znamení Býka jsou proto dobrými a stálými partnery, rodinné zázemí je činí šťastnými. K rodinným příslušníkům jsou tito lidé obětaví, ke svým dětem spravedliví, ale nároční.

Většina Býků si potrpí na vydatnou a kvalitní stravu, což se pak projevuje především na jejich postavě. Valná část jich proto trpí nadváhou a vysokým krevním tlakem. K oblíbeným mokům Býků patří pivo a červené víno. Mívají často statná těla, pohybují se rozvážně a pomalu. Rádi vedou pohodlný a zaběhlý životní styl. Nejsou zpravidla náruživými sportovci. Ve svých postojích a rozhodnutích jsou konzervativní nikoli však nepraktičtí. Tradice je jim mnohem bližší než nový nezažitý styl. Pokud je jim předložen neověřený postup nebo nejistý výsledek, vsadí na své zkušenosti a podle toho vyhodnotí situaci. Do rizika téměř nikdy nejdou.

Býci toho příliš mnoho nenamluví, často působí odtažitě. Přijít na to, o čem zrovna přemýšlí, není jednoduché. Nemají rádi, naléhání na jejich osobu a přímo nesnáší ultimáta. Pokud je kdokoli nutí, zatvrdí se a nehne s nimi nic. Vyvolat konflikt s Býkem se nevyplácí! Tito lidé drží zpravidla své emoce pod kontrolou, dojde-li na nejhorší, jsou schopni zničit všechno, co jim stojí v cestě. V tom případě je jistější se uchýlit do bezpečí. Býk je schopen se omluvit za způsobenou újmu, od ostatních očekává totéž! Jeho emoce vychladnou tak rychle, jako přišly. Ke svým oblíbencům je nezištný a přátelský. Zvažuje své dobré skutky, se kterými neplýtvá, dobro oplácí i trochou navrch.

Většina býků jsou přitažlivé osobnosti. Bývají věrnými partnery a jedineční milenci. V lásce dávají přednost vlastnictví a jistotě před prchavou nejistotou. Býk je povahou stoik,

je trpělivý a se vším se lehce vypořádá. Potkat nervózního Býka není až tak časté. Nic u nich není malé, včetně trvalé a hluboké lásky. Ta je pro tyto zrozence hnací silou, celoživotní náplní. Lásce Býka se hned tak nějaká nevyrovná, není-li opětovaná, pak Býk velice strádá. Většina mužů býků má sytý krásný hlas, ženy pak jemně zastřený. Býkův dům je jeho hradem, jeho pevností, jeho jistotou. Nesnáší faleš, pomluvy, manipulaci, nedbalou práci a nesplněné sliby. Právě tyto vlastnosti z něj dělají silného spolehlivého jedince. Býci nutně potřebují odpočívat v přírodě, vystavovat se slunci, vodě větru. Pokud tomu tak není, onemocní.

Přepínání v práci je u těchto lidí častým jevem, což se podepisuje na jejich zdraví. Novou energii jsou schopni nabrat jen tam, kde se cítí spokojeni, tj. v přírodě. Tuto lásku si přinášejí i do svých obydlí, kde v interiérech vévodí hnědá, modrá, zelená a další pastelové barvy přírody. Býci působí díky svým vlastnostem jako dobří ekonomové, fotografové, zpěváci, zahradníci a úspěšní podnikatelé.

 

Známé osobnosti narozené ve znamení Berana

Petr Hapka, Barbara Streisandová, Karel Kachyňa, Marie Terezie, Alžběta II, Karel IV

Máte zájem o svůj vlastní horoskop na míru?

Depositphotos_13929957_s_pruhledne

Neváhejte a objednejte si osobní horoskop přímo od paní astroložky Daniely Hannah. Horoskopy roční, karmické, životní a partnerské.