Kozoroh: 22. 12. až 20. 1.

Živel: Zem
Planeta, která Kozorohům vládne: Saturn
Vhodné kameny a polodrahokamy pro Kozorohy: malachit, onyx, zelený turmalín, černé korály, černé perly
Silné stránky Kozorohů: Schopnost se soustředit
Slabé stránky Kozorohů: Melancholie, roztrpčenost
Vhodnými partnery pro Kozorohy jsou: Vodnář, Býk, Ryby, Střelec, Štír, Panna

 

Osobnost Kozoroha

Kozoroh je ambiciózní a cílevědomý. Velmi důležitý je pro něj uznání a úspěch. Tito jedinci jsou velmi houževnatí, a proto většinou dosáhnou toho, co chtějí, po čem touží a zhola nic nenechávají náhodě. Jsou spolehliví a odpovědní. Svou povahou jsou introverti a hloubky jejich duše zná jen pár blízkých přátel. Své zranitelné nitro schovávají pod pevnou slupkou. Jejich humor je velice duchaplný, nedají se strhnout k povrchnostem, jsou taktní.

 

Muž Kozoroh

Kozoroh je zdánlivě plachý a drží se stranou dění. Nemění své názory. Působí chladným dojmem.
Silné stránky: Je to běžec na dlouhé tratě, který ví, co chce. Je spolehlivý.
Slabé stránky: Nerad se svěřuje, je uzavřený.

 

Žena Kozoroh

Je to klidná a vyrovnaná. Je vážní, důstojná a spolehlivá.
Silné stránky: Svému okolí je oporou.
Slabé stránky: Je uzavřená, dlouho váhá.

 

Charakteristika znamení

Znamení Kozoroha to je, trpělivost, vytrvalost a ctižádost. Tito lidé jsou schopni vynaložit maximum úsilí na práci, kterou si zvolili, nebo která jim byla zadána. Jsou příjemní a veselí, avšak svou podstatou jsou vážní a zodpovědní ke všemu. Jsou velmi houževnatí, většinou se jim daří dosáhnout svých cílů. Nic nenechávají náhodě. Nevadí jim začít stejný úkol znovu, dokud nedosáhnou uspokojivého výsledku. Kozorozi jsou známi svou spolehlivostí a zapálením pro věc.

Jsou to lidé zdrženliví, málokdo dosáhne takové důvěry jako oni, protože k jejich dobrým vlastnostem patří flexibilita, takt a mlčenlivost. Jejich soustředěná mysl na vlastní práci jim nedovolí, aby se rozptylovali. Neobklopují se velkým okruhem přátel, ale když už někoho přijmou za svého, bude mít jejich uznání a podporu. Kozorozi bývají vtipní a veselí.

Tito lidé plánují a dovedou zacházet s časem i odpočinkem stejným dílem. Jsou i snášenlivými partnery, ale samota je jim často milejší, než veselá společnost.

Pokud se zklamou v partnerství, nepokouší se dlouho o nové. Stejné to je i s manželstvím. K jejich záporným stránkám patří pedanterie a kritičnost, kterou častují své okolí, ale nešetří ani sebe. Pochopit Kozorohův charakter není až tak jednoduché. Jsou skromní, dovedou si zařídit život prakticky. Jejich vzestup na poli kariéry je pomalý, zato úspěch, kterého dosáhnou, bývá trvalý. Téměř všude, kde má možnost postupu nebo vzdělání, boduje jako první.  Kdekoliv může uplatnit své skryté ambice, tam ho najdete.

Kozoroh není bezstarostný typ vyhledávající večírky, ale dovede stejně dobře lézt po horách tak i po společenském žebříčku. Zrozenci v tomto znamení vyhrávají nad konkurencí, jsou zpravidla mezi prvními. Vždy působí dojmem, že stojí pevně na zemi a jsou odhodláni vyrazit kamkoli. Mnozí jedinci mívají silné nohy, šikovné a schopné ruce. Mohou vypadat a jednat neškodně, jejich vůle a odhodlání je pevné a neměnné.

Respektují autoritu a ctí tradici. Jejich vlastností není zbrklost a pošetilost. Jsou moudří a raději se podřídí, pokud to situace vyžaduje. Pustí třeba ostatní před sebe, ale navzdory vší logice, dojdou do cíle většinou první. Pečlivě se vyhýbají překážkám a zvažují směr, neplýtvají energií.

Existují Kozorozi, kteří jsou romantičtí, kteří rozumí svitu měsíce a vůni lesa na jaře, nedopustí však, aby jim emoce zatemnily smysly, nikdy nedovolí, aby jejich city přesáhly únosnou míru.

Mladí Kozorozi bývají spokojenější než ti starší. Málokdy se přihodí, aby jedinec v tomto znamení strkal svůj nos do záležitostí jiných lidí nebo aby se vyžíval v pomluvách. Povaha typického Kozoroha je vytrvalost a střídmost.

Tito lidé by měli trávit hodně času na čerstvém vzduchu. Zdravý vzduch a svěží větřík udělají pro Kozorohovo zdraví hotové zázraky. Aby zůstali dlouho zdraví, musí vyhledávat slunce a osvěžovat se v dešti. Kozorozi mívají silné bílé zuby.

Duše Kozoroha je trochu tvrdohlavá, ale v zásadě jemná a neškodná. Jsou to výborní přátelé, kteří podrží potřebné, na jak dlouho bude třeba. Jsou věrní, vytrvalí a to jak v práci, tak ve vztazích. Kozoroh je bezpečný vůdce a seriózní společník. Nemusí vždy “kráčet s velkou dechovou kapelou”, stačí mu, když bude mít uznání ostatních.

Většina dobrých ekonomů a manažerů jsou právě Kozorozi.

 

Známé osobnosti narozené ve znamení Kozoroha

Eduard Bass, Jana Brejchová, David Bowie, Kevin Costner, Karel Čapek, Marlene Dietrichová, Johanka z Arku, Jack London, Richard Nixon, Louis Pasteur, Edgar Allan Poe, Elvis Presley

Máte zájem o svůj vlastní horoskop na míru?

Depositphotos_13929957_s_pruhledne

Neváhejte a objednejte si osobní horoskop přímo od paní astroložky Daniely Hannah. Horoskopy roční, karmické, životní a partnerské.