Lev: 23. 7. až 22. 8.

Živel: Oheň
Planeta, která Lvům vládne: Slunce
Vhodné kameny a polodrahokamy pro Lvy: diamant, jantar, křišťál, pyrit, tygří oko
Silné stránky Lvů: Organizační schopnosti, bojovnost, odvaha
Slabé stránky Lvů: Egocentrismus, nadřazenost
Vhodnými partnery pro Lvy jsou: Lev, Váhy, Střelec, Berani, Rak, Blíženci

 

Osobnost Lva

Zrozenci ve znamení Lva jsou rodilými vůdci, jsou osobnosti stvořené k tomu, aby stály v centru pozornosti. V kariéře jim velmi pomáhá organizační a diplomatický talent. Rádi se chlubí svými úspěchy a kritiku nenesou právě nejlépe. Jsou to charismatické osobnosti, velmi dobrosrdeční lidé. Mají zdravé sebevědomí a přirozenou autoritu a vůli vládnout a ovládat druhé. Jejich chování je velkorysé a přátelské. O sobě nemají žádné pochybnosti, věří svým kvalitám.  Jsou na sebe hrdí. Libují si v bohatství a dobré životní úrovni.

 

Muž Lev

Je sebevědomý, houževnatý a oblíbený ve společnosti, ne nadarmo se říká“ lev salonů“.
Silné stránky: Má organizační schopnosti a přirozenou autoritou
Slabé stránky: Nesnáší kritiku.

 

Žena Lev

Je to průbojná a vyrovnaná bytost, která vždy ví, co chce. Je ženská a přitažlivá.
Silné stránky: Má jisté vystupování, je nezávislá a spolehlivá.
Slabé stránky: Občas si nabere více práce a povinností, se kterými se pak musí složitěji vypořádat.

 

Charakteristika znamení

Osoba ve znamení Lva ráda ovládá všechna ostatní znamení. Valná část lidí, kteří žijí v přepychu a někde na výsluní jsou právě Lvi. Plnými doušky si užívají života. Nesnášejí temnotu a nudu, touží žít na výsluní. Chcete-li Lva studovat, zajděte si nejdříve do ZOO parku. Klec pro něj není to pravé místo! Lvi kráčejí rovně a hrdě, s elegantní pružností kočky. Ženy Lvice jsou mrštné a půvabné, vlastní jemnou, klidnou a vyrovnanou povahou.  Cítí-li se žena Lev ohrožena, bleskurychle zaútočí, drápy má schované, jsou stále připravené a hlavně ostré!

Lvi zřídka hovoří rychle, běží nebo spěchají, poznáte ho okamžitě. Buď je středem

pozornosti, nebo odpočívá v ústraní. Situaci má vždy plně pod kontrolou. Lvi mívají modré oči a hnědé nebo narezlé husté vlasy. To, co dělá Lva tak oblíbeným, je jeho upřímná povaha. Nadřazenost a vynikající schopnosti jsou v přímém rozporu s jeho velkou zranitelností. Tohoto člověka velmi raní, pokud nerespektujte jeho moudrost a velkorysost, kterou Vám nechce vnucovat přímo. Lev je štědrý k těm, kteří si to zaslouží. Na poli lásky není většího dobyvatele než jeho. Lev nemusí být ženatý, ale zcela určitě je vždy zamilovaný nebo se lačně rozhlíží po okolí. Je bez svého druha nebo družky velice nešťastný, přesto se nikdy nepoučí. To je ta povaha velké šelmy, kočky, co stále hledá, přechází a rozhlíží se. Tito lidé jsou neustále ve víru vášní, a to jak ve vztahu k opačnému pohlaví, tak i k životu. Život bez lásky je pro Lvy naprosto nemožný. Když láska zemře, slunce pro ně přestává svítit!

Tito muži a ženy se nespoléhají na druhé. Naopak, dávají přednost tomu, aby se druzí opírali o ně. Cítí odpovědnost vůči slabým a bezmocným. Velmi málo Lvů je opatrných na finance, peníze dá skoro každému, kdo ho požádá. Finance jsou pro ně prostředkem, niko majetkem. Na názor druhých se moc neptá, řídí se svými pravidly. Je moudrý a nerad by vyslechl kritiku.

Lvi jsou náchylní ke zraněním, protože neustále riskují, málokdy dělají něco polovičatě. Pokud se setkají s nedostatkem ocenění a náklonnosti, velice strádají a jsou schopni až onemocnět z nedostatku lásky a pochopení. Lvi mívají buď silné srdce, nebo naopak

nějaký druh vrozené slabosti v srdeční krajině, proto mohou trpět bolestmi zad a hrudníku. Hlavním nebezpečím pro ně je zanedbávání vlastního zdraví nebo neochoty zůstat dostatečně dlouho v posteli, když onemocní. Pro Lvy neexistují kompromisy, jejich povaha je daná a nemění se. Většina Lvů umí geniálně předávat nepříjemné úkoly ostatním, zatímco sami se zabývají důležitými záležitostmi pro ně samé. Staví se ke svým úkolům zodpovědně a odvážně. Toto je vrozená povaha Lva. Lev je neobyčejně věrný a spravedlivý přítel, ale též mocný nepřítel. Umí zcela dobře a racionálně jednat a urovnávat, tam, kde je třeba. Jeho srdce je dobré. Je vůdcem mezi zvířaty, pokud to okolí respektuje, cítí se šťastný!

Lvi jsou vynikající učitelé, politici a psychiatři, přitahují je i „prkna, co znamenají svět“. Kdo je herec a kde je publikum dáno! Při děkovačce jsou šťastni víc jak kdo jiný.

 

Známé osobnosti narozené ve znamení Lva

Madonna, Bolek Polívka, Július Satinský, Eva Pilarová, Josef Suk, Jan Kraus, Paul Anka, Fidel Castro, Alexander Dumas, Dustin Hoffman, Jacqueline Kennedyová, Alfons Mucha, Napoleon I. Bonaparte

Máte zájem o svůj vlastní horoskop na míru?

Depositphotos_13929957_s_pruhledne

Neváhejte a objednejte si osobní horoskop přímo od paní astroložky Daniely Hannah. Horoskopy roční, karmické, životní a partnerské.