Panna: 23. 8. až 22. 9.

Živel: Země
Planeta, která Pannám vládne: Merkur
Vhodné kameny a polodrahokamy pro Panny: achát, azurit, jaspis, topas
Silné stránky Panny: houževnatost, metodičnost
Slabé stránky Panny: pedantství, kritičnost
Vhodnými partnery pro Panny jsou: Výhy, Kozorozi, Štír, Býk, Rak, Lev

 

Osobnost Panny

Lidé narozeni v tomto znamení vynikají pečlivostí, logickým myšlením a trpělivostí. Jsou pracovití a mají velký smysl pro detail. Jsou to spíš realisté než snílci, stojí nohama pevně na zemi. Mají sklon k perfekcionismu a k věcem se staví kriticky. Často je najdeme jako ochránce slabých a nemocných. Rádi pomáhají ostatním, velmi důležité pro ně bývá zdraví, čistota a pořádek a to ve všem, co dělají.

 

Muž Panna

Je vzdělaný, má přehled, je pracovitý a velmi pečlivý a spolehlivý. Dovede do úmoru dřít.
Silné stránky: Má rád systém ve všem, ve svém oboru je expertem.
Slabé stránky: Je příliš uzavřený až nepřístupný.

 

Žena Panna

Je to dáma, která vždy působí upraveně čistě a důstojně.
Silné stránky: Je spolehlivá, pečlivá.
Slabé stránky: Úzkostlivost až pedantství.

 

Charakteristika znamení

Panny vždy jednají uhlazeně, nejsou moc upovídané a drží se vždy kousek stranou. Lidé narození v tomto znamení zůstávají často nezadaní, protože nenaleznou pro sebe vhodného partnera. Manželství není pro Panny přirozený stav, může za to jejich izolovanost. Na druhou stranu velice dobře zvládají týmovou práci, je na ně spolehnutí a to platí i pro jejich širokou rodinu. V pomoci blízkým a potřebným jsou nezištní. Typické Panny působí dojmem, jako by je stále tížil nějaký vážný problém, který se snaží vyřešit, nebo že ji něco znepokojuje. Starosti jsou pro ně přirozeným stavem. Dokonce by se dalo říci, že k nim mají jakýsi láskyplný vztah. Umí hospodařit s penězi. Panny mívají štíhlé postavy a velice krásné oči. Jsou inteligentní. Velmi často kritizují vlastní vzhled a až přehnaně o něj dbají, vydrží hodiny stát před zrcadlem. Názor okolí na ně samotné jim nebývá lhostejný.

Mívají drobnou, křehkou postavu. Tito lidé vydrží intenzivně pracovat déle než ostatní, což je často může dovést až k nervovému zhroucení. I když jsou na pohled výkonní a klidní, uvnitř v nich hlodají obavy, které jim narušují celkovou rovnováhu. Napnuté nervy mnohých Panen nevydrží, nakládají si více práce, než mohou zvládnout, čímž se dostávají do krajností. Panny jsou ale spolehlivé a čestné. Libují si v čistotě, koupou se a sprchují i víckrát denně, nadměrně dbají o svůj vzhled. Mají velmi přesné představy o svém zdraví. Láska je nikdy nezaslepí, aby neviděli chyby a nedostatky jejich milovaného partnera. Panna vždy ví, „na čem je“ a nenechá se ovlivnit. Ne každý člověk narozený v tomto znamení je puntičkář a dogmatik. Spousta Panen jiskří vtipem. Můžete narazit na Pannu, která je zaměřená víc na profesi tak, že se přestane starat o svůj zevnějšek. Nikdy to ale nebude trvat dlouho. Zřídkakdy sní o nemožném. Panny jsou lidé mírní a velice příjemní společníci.

Jsou citliví k potřebným, mnohé opatrovnice se narodily v tomto znamení. Když si tito lidé utvoří nějaké návyky, zůstanou jim napořád. Ty pak s sebou vozí po celém světě. Dobře by se necítily na severním a jižním pólu, tam není zrcadlo a sprcha na každém kroku. Panna dokáže kritizovat své okolí a blízké svými pedantskými argumenty. Potřebujete-li pomoc, neváhá se angažovat a to třeba i na vlastní úkor času a pohodlí. Ve společnosti se lidé ve znamení Panny pohybují nenápadně, ale nejsou přehlédnutelní. Je to jejich uhlazený vzhled, co Vás osloví. Tito lidé neplýtvají náklonností ani penězi, jsou velice opatrní. Nechtějí být nikomu za nic zavázáni a zároveň netouží být na nikom závislí. Jejich strach z budoucnosti, je nutí žít hospodárně a neplýtvat tam, kde to není nezbytné. Jsou schopny 2x zkontrolovat cenu za zboží než zaplatí u pokladny a ještě potom zkontrolují účet v klidu domova.

Panny nemají soucit s každým, ale když se ocitne v nouzi přítel, poskytnou i třeba něco z vlastních, potřebných věcí. Neváhají finančně pomoci těm, kteří si to opravdu zaslouží nebo které mají opravdu rádi. Nikdy nevyhazují peníze bezmyšlenkovitě, protože plýtvání nemají rády.  Panny si vše tvrdě vydobudou prací, a proto znají dokonale hodnotu peněz. Jsou k sobě stejně kritické jako k okolí. Výstřednost nemají rády a chcete-li se vyhnout jejich nelibosti, buďte dochvilní. Tito zrozenci bývají zdraví, pokud se nerozstonají starostmi kvůli nadmíře práce, nervovému vypětí a pesimismu. Mívají v oblibě kočky a malá, bezmocná zvířata. Ctí pravdu, dochvilnost, hospodárnost, opatrnost a diskrétní jednání. Nesnášejí špínu, vulgárnost, nepořádek a zahálku. Mají praktickou povahu a vynikající postřeh. Jsou to opravdoví individualisté.

Panna vždy skrývá jedno či několik tajemství, o jejich obsahu se patrně i nikdy nedozvíte. Pod vážným vystupováním se ukrývá čistá mysl, účel a smysl pro pořádek jak ve vztazích, tak v běžném životě.

 

Známé osobnosti narozené ve znamení Panny

Michael Jackson, Freddie Merkury, Ljuba Skořepová, Marta Vančurová, Valérie Zawadská, Hana Zagorová, Ingrid Bergman, Radoslav Brzobohatý, Jan Rosák, Greta Garbo

Máte zájem o svůj vlastní horoskop na míru?

Depositphotos_13929957_s_pruhledne

Neváhejte a objednejte si osobní horoskop přímo od paní astroložky Daniely Hannah. Horoskopy roční, karmické, životní a partnerské.