Rak: 22. 6. až 22. 7.

Živel: Voda
Planeta, která Rakům vládne: Měsíc
Vhodné kameny a polodrahokamy pro Raky: chalcedon, jaspis, malachit, opál
Silné stránky Raků: Citlivost, vnímavost
Slabé stránky Raků: Náladovost, domýšlivost
Vhodnými partnery pro Raky jsou: Lev, Panna, Štír, Ryby, Býk

 

Osobnost Raka

Raci jsou citliví a vnímaví. Jsou to emocionálně založení lidé s logickými schopnostmi. Mají velmi vyvinutý cit pro mezilidské vztahy. V životě si zakládají na rodině, domovu a tradicích. Jejich rozum, myšlení i chování je velmi závislé na náladách. Proto se rádi upínají na silnější osobnosti a volí si životní i profesní partnery, kteří jim poskytnou oporu. Rakova citlivá povaha je chráněna tvrdou ulitou. Má dost rozumu se vyhýbat bouřlivým vodám. Polovinu času žije na souši, druhou polovinu hluboko pod vodou.

 

Muž Rak

Láska pro něj znamená mnoho. Vyznává tradiční hodnoty, má smysl pro rodinný život.
Silné stránky: Jeho založení z něj dělá vynikajícího a chápavého společníka. Když si někoho oblíbí, udělá pro něj cokoliv.
Slabé stránky: Změnám a dobrodružství není příliš nakloněný, je konzervativní. Tím se připravuje o příležitosti.

 

Žena Rak

Je též emocionálně založená, okouzlující a ženská. Láska a rodina jsou v jejím životě na prvním místě. Při rozhodování se řídí intuicí.
Silné stránky: Má mateřské sklony a o lidi, které má ráda, pečuje s velkou obětavostí. Je chápavá, bývá vynikající matkou.
Slabé stránky: Její emoce jsou intenzivní, ale proměnlivé a není snadné jim porozumět. Trpí častými změnami nálad, čímž si velice škodí, okolí jí pak dle toho posuzuje.

 

Charakteristika znamení

Rakovy měnící se nálady jsou spjaty s Měsícem, tj. podléhají stejnému lunárnímu vlivu, který způsobuje mořský příliv a odliv. Přesto se Měsíc vlastně nemění.  Stejně tak Raci zůstávají stejní lidé během svých euforií i depresí. Tato opakující se perioda umožňuje Raka lehce poznat, pokud umíte určit, ve které fázi se právě nachází. Raci nedychtí po zájmu veřejnosti jako extrovertní Lvi nebo Střelci. Když je však veřejný zájem těší, mají ďábelský smysl pro publicitu. Umí vystupovat velice skromně. V skrytu duše jsou však rádi středem pozornosti. Nenajdete Raka, který by vášnivě hledal slávu, nehledá nic s opravdovou náruživostí, ale rozhodně se před ní nebude schovávat. Má mnohem větší sklon se oddat potěšení z aplausu než před ním utíkat. Potkat Raka v rozladěné náladě není až tak časté, protože když se mu ublíží, uchýlí se do svého nitra, do svého ticha. Někdy umí ránu vrátit s razancí Štíra. S promyšlenou pomstychtivostí, ale většinou to udělá skrytě, nikoliv otevřeně jako Štír. Zpravidla se o odvetu nepokusí a spokojí se s tím, že se stáhne do své ulity. Nebude brát telefony, číst poštu, nebude reagovat na okolí.

V období nejistoty, zoufalství a smutku vyhledají Raci úkryt a samotu, tak jako skuteční raci! Mistrně ovládají svou obrazotvornost a jejich nálady jsou tak intenzivní, že je můžete také pocítit. Lidé Rakovi automaticky svěřují svá tajemství. Rakovo soucítění je hluboké a silně intuitivní. Asi neexistuje tajemství, které by zcela neobnažil, má-li o to zájem. Vstřebá sice všechno o Vás, ale Vy se nikdy nedozvíte jeho skryté myšlenky. Pečlivě své vnitřní pocity chrání před zvědavýma očima. Typický Rak nerad hovoří o svém soukromém životě, ale s potěšením si poslechne o vašem, protože jeho představivost mu umožní doplnit si lehce části, které jste vynechali. Málokdy však soudí, jen shromažďuje fakta, aby je mohl vyhodnotit. Když mají Raci někomu něco dát, chovají se skoro stejně. Rakovo srdce je příliš citlivé a soucitné. Záleží mu na druhých a rád pomáhá.

Muži i ženy Raci milují svůj domov. Ten je pro něj místem, kde žije, miluje, hraje si, sní

a cítí se bezpečný. Nikdy není zcela šťastný bez domácího krbu. Rak se nikdy necítí finančně zabezpečený, peníze jsou mu prostředkem k radosti a úspěchu. Neustále hromadí hmotný majetek a dělá ho to šťastným. Často najdete Raka ve vodě. Když neplave, lyžuje na vodních lyžích nebo se aspoň brouzdá na mělčině. Většinu volného času tráví o dovolené na pláži. Hodně lidí v tomto znamení vlastní čluny. Rakovy emoce bývají silnější než jeho fyzická síla. Starosti a obavy mohou vést k tomu, že onemocní. Jen veselá nálada okolí ho může uzdravit. Často se bojí finančního krachu nebo ztráty někoho, koho citově potřebuje. Může se propadnout do deprese, která podvědomě vyvolá chorobu nebo zranění. Jeho aktivní představivost dokáže být natolik morbidní, že přemění lehkou nemoc ve vážnou nebo chronickou. Když má ponurou náladu, reaguje špatně na pozitivní výroky. Tehdy má sklon si myslet, že je na všechno sám. Melancholie a chmurné představy přivolávají skutečné zdravotní problémy.

Ti, kteří si udrží klid a využijí svého skvělého smyslu pro humor pro překonání nepříjemných nálad, si mohou zachovat dobré zdraví až do vysokého věku. Raci, kteří chytí štěstí za pačesy a nepustí je, mají sílu lpět na životě se stejnou vytrvalostí a to je jádro jejich úspěchu. Žádné jiné znamení nedovolí negativním myšlenkám vniknout, způsobit nemoc, tak jako Rak, ale žádné jiné také nedokáže takové zázraky sebe uzdravení. Je to rozporné, ale pravdivé!

Hodně Raků má rádo zahradničení. Umějí vytvořit krásné zahrady a terasy. Většina z nich mistrně udržuje rostoucí bankovní konta, která opatrují se stejnou oddaností a vytrvalostí. Peníze se Raků drží a jim to dělá dobře. Vždy mají drobnou rezervu pro zlé časy. Nikdo nedokáže spravovat finance lépe než Rak. Jsou odborníci na akumulaci jmění, které se pod jejich rukama rozrůstá jako jejich zahrady. Obě pohlaví mají silný pečovatelský pud. Raci opatrují své přátele a milované jako děti a drží nad nimi ochrannou ruku. Je těžké odhadnout, co působí na city těchto lidí víc, jestli děti, jídlo nebo peníze. Raci se dobře uplatňují tam, kde jsou spjati s penězi. Mnoho z nich se realizuje v bankovnictví, podnikání a v investičních společnostech.

 

Známé osobnosti narozené ve znamení Raka

Franz Kafka, Jan Neruda, Ota Pavel, Karel Gott, Jiří Grossmann, Ernest Hemingway, Josef Jungmann, Gina Lolobrigida, Francesco Petrarca, František Plánička, Erich Maria Remarque, Meryl Streep, Louis Armstrong, Ingmar Bergman

Máte zájem o svůj vlastní horoskop na míru?

Depositphotos_13929957_s_pruhledne

Neváhejte a objednejte si osobní horoskop přímo od paní astroložky Daniely Hannah. Horoskopy roční, karmické, životní a partnerské.