Ryby: 21. 2. až 20. 3.

Živel: Voda
Planeta, která Rybám vládne: Neptun, Jupiter
Vhodné kameny a polodrahokamy pro Ryby: ametyst, korál, křemen, opál, perla
Silné stránky Ryb: chuť se angažovat, tam, kde to uznají za vhodné
Slabé stránky Ryb: přecitlivělost, velká zranitelnost
Vhodnými partnery pro Ryby jsou: Beran, Býk, Rak, Štír, Kozoroh, Vodnář

 

Osobnost Ryby

Lidé narození v tomto znamení jsou tvůrčí osobnosti, které hledí především na potřeby druhých, mají silné sociální cítění, jsou velice vnímaví k posuzování křivd a nespravedlností. Jsou to osobnosti, které se realizují v oblasti literatury, hudby, divadla, výtvarnictví, žurnalistiky a charitativní činnosti. V těchto oborech bývají velice úspěšní. Jejich vystupování je jemné, uhlazeni, až plaché. Nechávají se unést svými sny, jsou to idealisté, čímž se stávají velice zranitelnými. Milují harmonii a mají silně vyvinutou intuici. Nezdravě soutěživé prostředí jim nesvědčí.

 

Muž Ryba

Působí pasivním dojmem, je schopný a ambiciózní. Muži v tomto znamení vypadají dlouho mladě.
Silné stránky: Je ohleduplný a pozorný k ženám.
Slabé stránky: Jeho sny a ideály ho občas zavedou na nesprávnou cestu, ze které nehledá hned východisko.

 

Žena Ryba

Ženy Ryby patří ke kráskám světa, jsou jemné, okouzlující společnice.
Silné stránky: Působí žensky, je citlivá, přitažlivá.
Slabé stránky: Příliš velká ohleduplnost jí bere možnost se prosadit, tam, kde je větší konkurence.

 

Charakteristika znamení

Ryby milují svůj příbytek, svůj “hrad” je to místo kde se cítí v bezpečí, kde se mohou realizovat bez rizika, že je někdo pozoruje nebo zraní. Jejich touhy jsou jen jejich majetkem, a svěřují se bez ostychu pouze těm, kterým důvěřují.

Jsou to kouty na půdě jejich domu, kde mají svá království, kde je schovaná krabice od panenky a vláčku, jsou to místa, která patří jen jim. Tady se ukrývá celé jejich “bohatství světa” jako kamínky z cest, střípky dávno rozbitých dětských hrníčků, stužky, milované peněženky, kterým odrostly, osahaná pohlednice od první školní lásky, památník pomalovaný a popsaný věnováním a spoustu dalších pokladů!

Zakládají si na rodinných tradicích, které poznaly v čase jejich dětství. Ty si pak dál nesou do dospělosti. Jsou nešťastni, když kupř. buldozer srovnal místo, kde stávalo pískoviště s lavičkou, kde si kdysi hrávaly. Zaznamenají cokoli, co vnímaly kladně a zmizí ze světa, nebo někdo necitlivě změnil nebo přestavěl.

Až labužnicky vychutnávají harmonii, kterou nacházejí kolem sebe. Jsou to velice kontaktní osoby. Pomíjivé “pozlátko světa “a kouzlo” plného měšce” je příliš nepřitahuje, nejsou ochotni se plahočit příliš za majetkem. To neznamená, že by se jim “život na výsluní”, nelíbil, naopak. Nenajdete mnoho ryb na burzovním trhu, ve vedení banky, či sněmovně. Politické klima jim též nesvědčí. Pokud jedinec ve znamení Ryb bude nucen vykonávat zaměstnání, které ho netěší, bude to jen krátce na nezbytně nutnou dobu, aby zajistil obživu pro svou rodinu či blízké.

Pokud se Ryba přesto obětuje a zahodí své ambice, doplatí na to mnohem hůř než jedinci jiných znamení zvěrokruhu. S budoucností si příliš starostí nedělají, žijí přítomností. Nechodí nikdy s davem. Místo, kam směřuje většina, je neláká. Rádi experimentují a pokoušejí štěstěnu. Jejich cíle jsou přiměřené jejich snům, nebývají všední, často je potkáte rozevláté, kráčející rázně za novou výzvou, za novým dobrodružstvím. Tím může být třeba vrchol nejvyšší hory světa, ano, až sem sahají jejich sny.

Máloco je vyprovokuje k prudké reakci. Bývají i leniví, pokud na ně vytáhnete nějaký požadavek, zatváří se zpočátku chápavě, ale není to pro ně impuls k okamžitému chvatu. Umí být až kousavě sarkastičtí, zvlášť pokud se jedná o jejich pohodlí a soukromí. Nenechají se omezovat a dají Vám to najevo, zvlášť když by se jednalo pro ně o věci zásadní.

Elegantní způsoby a lenivá, usměvavá povaha Ryb jim umožní plout na hladině všedních dní. Urážky druhých lidí se jich příliš nedotknou, od toho mají přeci šupinky na těle. Když se žena či muž Ryba octne v palbě kritiky, práskne pomyslným ocasem a zmizí z hladiny. Hlubina je pohladí a oni pak vyplují se nadechnout zhluboka nad hladinu. Jak jednoduché!

Oči Ryb jsou plné světýlek. Tito lidé se narodili s touhou dívat se kolem sebe růžovými brýlemi, rády si idealizují svět kolem sebe. To proto, aby toho zklamání nebylo příliš mnoho. Ale to neznamená, že neznají realitu života, jejich touha snít je mnohem silnější.

Díky tomu často zcela podcení situaci, dostaví se pak zákonitě zklamání, což ve finále těžce nesou a může top být pro ně i osudné. Ne každý člověk narozený v březnu je takový, ale je jich dost, co si dělají za falešné naděje, které je ve finále mohou připravit o vše, včetně zdraví.

Bývá to alkohol, který časem zničí mladičkého spisovatele Rybu dřív, než stihne vydat první román, nepochopeného umělce, který marně hledá vhodného sponzora, ženu co za poslední peníze koupí dětem drahou hračku, aniž by jí zůstaly peníze na jídlo a nájem!

Ne všechny ryby jsou takové, ale pro svoje snění musí více koukat dopředu než ostatní sluneční znamení. Dvě ryby v opačném směru symbolizují volbu, která je tomuto znamení dána: buď plavat na vrchol, nebo plavat ke dnu a nikdy nedosáhnout svých cílů.

Ryby nepostrádají dostatek talentu, s očima, které se dívají do stran, mají občas problém vidět přímo před sebe. Mnozí dosáhnou závratného profesionálního úspěchu, celosvětového uznání, zatím co ty druhé se uchýlí třeba k stimulujícím látkám, umělým emocím atd.

Ryby jsou báječní interpreti, proto valná část jich tíhne ke světlům reflektorů. Mají výbornou paměť, učení textu jim nedělá vůbec žádný problém. Jejich věčná rozpačitost často způsobí, že jsou schopni zabouchnout dveře s klíči uvnitř. Libují si v debatách, ty jsou vlastní všem vodním znamením. Zvlášť silná je u nich láska k přírodě, charakteristická především pro zemská znamení. Ryba je proměnlivá, ale nefalšovaná. Tito lidé jsou nezištní a přátelští vůči svým příbuzným a přátelům.

Jednou z jejich tajných zbraní bývá humor, Ryby se často smějí, aby zakryly neprolité slzy. Jsou doslova mistry satiry a některé poznámky pronesou tak, že je těžké pochopit jejich účel okamžitě. V kanadských žertících jsou rovněž přeborníci a jen malou vzdálenost potřebují na to, aby ze srdečného humoru přešly do útoku.

Ten, kdo chce mít Ryby za přátele, musí vedle nich kráčet, opatrně našlapovat, poslouchat a přemýšlet, co Vám chtějí říci. Někdy to může být jen pouhý náznak, není lehké porozumět rovinám jejich myšlení a citů.

S Rybami si rozumí další vodní znamení Raci a Štíři, ale jen málo kdo dokonale pochopí složitou mysl Ryb.

 

Známé osobnosti narozené ve znamení Ryb

Bedřich Smetana, Karolína Světlá, Lucie Vondráčková, Cindy Crawfordová, Martin Dejdar, Ema Destinová, Albert Einstein, Georg Fridrich Händel, Victor Hugo, Elizabeth Taylorová, George Washington

Máte zájem o svůj vlastní horoskop na míru?

Depositphotos_13929957_s_pruhledne

Neváhejte a objednejte si osobní horoskop přímo od paní astroložky Daniely Hannah. Horoskopy roční, karmické, životní a partnerské.