Štír: 24. 10. až 22. 11.

Živel: Voda
Planeta, která Štírům vládne: Mars, Pluto
Vhodné kameny a polodrahokamy pro Štíry: achát, býčí oko, granát, jaspis, onyx, rubín
Silné stránky Štírů: houževnatost, síla vydržet
Slabé stránky Štírů: fanatizmus, nerad dělá kompromisy
Vhodnými partnery pro Štíry jsou: Ryby, Rak, Střelec, Panna, Váhy, Kozoroh, Blíženci, Býk

Osobnost Štíra

Lidé narození ve znamení Štíra mají bystrý úsudek a přesný odhad situace a přímé reakce. Vlastní výbornou paměť, aktivní myšlení, které je pružné a originální. Jsou velice tvrdošíjní, vyplývá to z jejich sebejistoty. Jsou to lidé zvláštních krajností. Umí být velice laskaví a obětaví k přátelům. Pokud k někomu zaujmou negativní stanovisko, jsou vůči němu skrytě nebo i zjevně krutí. Silná intuice, jasný úsudek a vrozený psychologický talent jsou jejich přednostmi. Touží po uznání svých kvalit, pokud se tak neděje, počkají si na něj v ústraní.

 

Muž Štír

Ve společnosti se drží takticky stranou. Jeho názory jsou jasné a vyhraněné.
Silné stránky: Má silnou osobnost a je vytrvalý. Když se pro něco rozhodne, nevzdává se.
Slabé stránky: Svůj názor mění nerad. Je sebejistý, nezapomíná na křivky.

Žena Štír

Je sebevědomá, má výtečnou intuicí a sebedůvěrou.
Silné stránky: Působí žensky, jemně, přesto je energická, je skutečný odborník na mezilidské vztahy.
Slabé stránky: Neumí odpouštět. Její city jsou hluboké, mohou jí přinášet vnitřní nejistotu.

 

Charakteristika znamení

Štíři jsou báječní společníci a zpravidla přitažlivé osobnosti, které nešetří námahou ani prostředky na to, aby se lidé, které mají rádi, dobře bavili, aby byli odměněni dle zásluhy. Ženy Štíři bývají jedinečné, elegantní, výrazné a hezké. Každý Štír je pánem sám sobě. Ve většině lidí vzbuzuje Štírův upřený pohled nervozitu, nebo se cítí nejistí. Své reakce mají tito lidé téměř vždy pod kontrolou. Dovedou na jedné straně působit laskavě a bezmezně, ale v hněvu jsou až krutí. Jsou to lidé nesmírně zvídaví až zvědaví a pokud je někdo zajímá, nelitují žádného času a námahy, aby se o něm dozvěděli, co potřebují. Zajímají je především silné osobnosti, které jsou pro ně konkurencí. Studovat lidi je jejich zvláštní hobby. Tak jako pavouk spřádá síť kolem kořisti, obdobným způsobem mapují povahu a záměry osoby, která je zajímá.

Jsou to jedinci velmi náruživí a to jak v práci, tak v lásce. Pro milovanou osobu nelitují ničeho. Často pracují až do vyčerpání, potrpí si na detail. Tito lidé dokáží maskovat své pocity a jejich partneři se zpravidla nikdy nedozví o jejich záměrech nebo žárlivosti, která je dlouhé období sžírala. Často prožívají těžké, depresivní stavy, přesto nikdo z okolí o tom nemá ani tušení. Štír si nepřeje, aby kdokoli odhalil jeho slabost. Intenzita jeho cítění je hmatatelná. Nemohou-li nad někým zvítězit, přistoupí včas na dohodu, odhadnou dobře ten pravý čas a poskytnou protivníkovi pocit dočasného vítězství. Zastávají zpravidla vedoucí místa a podřízenými bývají oblíbeni. Ke svým nadřízeným jsou loajální. Záměrně se obklopují schopnými jedinci, aby upevnili svoji pozici. Mají nadáním pro medicínu kde je třeba zvlášť silná koncentrace, rozhodnost, a vnitřní síla zvládat krize. Jsou velice obratní i na politickém poli. Tito lidé mluví pomalu ale důrazně, to, co o sobě řeknou, není nikdy skromné. Jsou si vědomi svých kvalit, urážky a komplimenty je příliš neovlivní.

Štíři působí fyzicky silně, i při drobnější postavě. Každého Štíra prozrazuje elektrická vitalita, ta je nepřehlédnutelná. Většina Štírů má výrazné, zkoumavé oči, ostré rysy, především pak nápadný nos. Působí chladným dojmem, jejich vnější vyrovnanost pouze maskuje vřící povahu uvnitř, kterou Vám téměř nikdy neodhalí. Obdarujete -li Štíra, vždy Vám to oplatí, pokud ho raníte, můžete počítat s odvetou, která nemusí přijít hned. Počká na ten pravý okamžik. Může to trvat dlouho! I když jsou Štírovy emoce rozjitřené na teplotu lávy, jeho tvář zůstane téměř klidná. Své reakce omezuje, což mu umožní prozkoumat vaši povahu a motivy. Nepodceňujte je, pokud s nimi nechcete zažít “válku”! Ani přílišným pochlebováním si mnoho nepomůžete. Je-li Vám nakloněn, vždy pomůže a bude stát po Vašem boku. Štír přitahuje věrné a oddané obdivovatele, na druhé straně i nepřátele, kteří s ním potřebují soupeřit. I ti druzí k němu chovají respekt a dávají si pozor, aby se mu nepostavili přímo do cesty. Planeta Pluto obdařila tyto jedince jadernou energií, útok na Štíra by se Vám opravdu nemusel vyplatit. Zároveň jsou Štíři vlídní a soucitní s nemocnými a zoufalými.

V rolích rodičů jsou obětaví, vnímaví a štědří. Od svých potomků očekávají prosperitu, proto jsou k nim nároční a neustále stojí opodál, aby zasáhli v případě nebezpečí. Štír je velice loajální vůči svým přátelům, je schopen za ně položit i život. Snad vědomě hledají tito zrozenci nebezpečí v okolí, jako by si chtěli vyzkoušet svou sílu. Štírovo zdraví je typické pro jeho povahu. Tito lidé mohou zničit své tělo, pokud nežijí v rovnováze sami se sebou. Svojí silnou vůlí se mohou dostat z těžké nemoci. Málokdy jsou nemocní, pokud ano, bývá to vážné. Nejlepším lékem je pro ně dlouhý odpočinek, změna postoje, prostředí, partnera i zaměstnání. Vodním znamením nesvědčí oheň, chemické výpary a radiace. Často trpí krvácením z nosu. Štír se zajímá o náboženství, je zvídavý v otázce života a smrti. Je náruživý v konzumaci i sexu.

Lidé v tomto znamení neobyčejně lpí na věcech, o kterých jsou přesvědčeni, že jim patří, včetně úspěchu. Jejich ambice nejsou nikdy malé. Čekají na svou příležitost v ústraní. Získávají kontrolu nad prostředím pomalu, ale jistě. Štír dovede dělat skoro vše, co si usmyslí. Pokud něco skutečně chce, není to pro něj pouhý sen. Pokud to s ním myslíte seriozně, nemáte se čeho obávat, bude Vám stát po boku. Pokud ne, vyhněte se mu! Je výborným reformátorem, jeho předností je tvořivost, síla a odhodlání v kterékoli oblasti. V tomto znamení se narodilo mnoho prezidentů, vůdců, lékařů a sportovců.

 

Známé osobnosti narozené ve znamení Štíra

Petra Janů, Marta Kubišová, Marie Rottrová, Daniel Landa, Princ Charles, Robert Kennedy, Pablo Picasso, Marie Antoinetta, Iníra Gandí, Annie Girardot

Máte zájem o svůj vlastní horoskop na míru?

Depositphotos_13929957_s_pruhledne

Neváhejte a objednejte si osobní horoskop přímo od paní astroložky Daniely Hannah. Horoskopy roční, karmické, životní a partnerské.