Střelec: 23. 11. až 21. 12.

Živel: Oheň
Planeta, která Střelcům vládne: Jupiter
Vhodné kameny a polodrahokamy pro Střelce: jaspis, chalcedon, safír, spinel, topas
Silné stránky Střelců: síla, přesvědčivost, nadšenost
Slabé stránky Střelců: chlubivost, ješitnost
Vhodnými partnery pro Střelce jsou: Lev, Beran, Kozoroh, Štír, Váhy, Vodnář, Blíženci

 

Osobnost Střelce

Lidé narození ve znamení Střelce jsou optimističtí, aktivní, společenští a velice upřímní, někdy do té míry, že jejich přímost zraňuje druhé, aniž by si toho byli vědomi. Tito lidé překotných reakcí často jednají z náhlého popudu, aniž by stihli domyslet následky svého chování. Dovedou být rázem popuzení a vybuchnou, ale stejně tak rychle na vše zapomenou a netuší, že někomu způsobili šrám na nitru. Takový je Střelec, rychlý jako šíp, občas zraňující. U Střelce doslova platí, co na srdci a v mysli, to na jazyku!

 

Muž Střelec

Věří svým zásadám, vyniká statečností. Miluje svobodu, je přímý a pravdomluvný.
Silné stránky: Je tvořivý a, činorodý. Má technický talent, dobrý úsudek, je optimista.
Slabé stránky: Nerad se váže ve vztahu.

Žena Střelec

Žena Střelec má ráda otevřené vztahy, je tolerantní a plná pochopení, je ozdobou společnosti.
Silné stránky: Je otevřená, pravdomluvná. Vidí věci takové, jaké jsou, je chápavá.
Slabé stránky: Pomáhá ostatním i na svůj úkor, i tam, kde to nikdo neocení. Je idealistka.

 

Charakteristika znamení

Tito lidé nesnášejí pocit jakéhokoli omezování a nesmírně rádi mění témata k hovoru a prostředí pobytu. Jsou schopní hodně pracovat, ale nesmí mít dojem, že to je nezbytně nutné. Kdo je pozná blíže a zvykne si na ně, zažije hodně legrace a najde v nich spolehlivé přátele, kteří často hodně mluví s nadsázkou, ale v podstatě se jim dá věřit.

V roli hostitelů jsou štědří, často přehánějí své finanční možnosti. Stejně tak jednají, potřebuje-li někdo pomoc. Udělají okamžitě, co je zapotřebí a neuvažují, jestli se dožijí vděku a navrácení. Sami pro sebe mnoho prostředků nepotřebují, nevyhazují peníze na okázalou reprezentaci, ale pravidelní šetřílci to opravdu nejsou! Skrblíka střelce hned tak nepotkáte. Berou život z té lepší stránky. Jeví se svému okolí jako optimisté až naprostí idealisté s filozofickým duchem a nadhledem. Přes svoji výbušnost jsou smířliví a dobří, až na záležitosti, kdy se nechají strhnout svým typickým postojem. V “boji za spravedlnost”, se chovají nekompromisně a to i tehdy, když se nejedná o ně samotné. Odveta jim není cizí. Svou hrdost hájí i za cenu materiálních ztrát. Neradi se pokořují, jsou schopni v okamžiku odejít “středem”.

Mívají široké čelo, upřímný spokojený výraz, který inspiruje přátelství a veselé oči. Jejich rozmáchlá gesta a rychlé pohyby, mohou působit energicky a dramaticky, a nemusí být vždy elegantní. Rozmáchnou se rukama, aby podpořili svůj výrok, a při tom rozlijí kečup. Střelci bývají velcí se sportovní postavou, nebo podprůměrně malí. Ti vysocí připomínají plnokrevné koně, menší temperamentní hříbata. V dětství jsou neposední. Střelce spatříte často na koni, i s ostatními zvířaty si velice rozumí a chrání je. Typického Střelce přitahuje nebezpečí ve sportu, práci nebo koníčku. Riziko ho vzrušuje a provokuje. Miluje rychlost, rychlá auta, letadla, sjezd na lyžích, jízdu na koni. Střelec neuráží úmyslně, pokud se nebrání či nechce vyměřit teritorium. Je schopen se obratem kajícně omluvit, pokud někoho zranil svojí překotností. To následně u něj vyvolá pocit provinění. Málo lidí se dovede na Střelce dlouho zlobit, protože zná jejich dobrosrdečnost.

Střelci jsou většinou extroverti, povídaví a vstřícní, jsou výborní organizátoři a rádci. Jsou společenští, ale když někdo zneužije jejich přirozenou přátelskou povahu nebo se jim bude chtít dostat příliš k tělu, umí zjednat nápravu. Nikdy neprchají z boje ani nevolají o pomoc. Brání se pomocí rozumných argumentů, a satiry. Ten, kdo urazí Střelce, se často octne rozplácnutý na chodníku a diví se, kde se ten buldozer vzal. Střelci nesnesou obvinění z nepoctivosti, nespravedlnost nebo pohanu. Jejich hlavním rysem je to, že často nejdřív mluví a jednají a teprve pak zvažuje následky. Rčení “dvakrát měř, jednou řeš” není jejich pravidelným heslem.

Mnozí vyhledávají jeviště a filmové prostředí. Obdiv a potlesk publika je činí dokonale šťastnými. Divadelní prkna, film, media, tam všude kralují Střelci. Milují cestování a změnu z hodiny na hodinu. Tito lidé jednají tak, jako by se nechtěl příliš vzdálit od svého dětství, kde se cítili v bezpečí, navíc jejich povaha se brání jakémukoli omezování. To jim může přivodit zdravotní i profesní újmu.  Láska ke sportu může vést k úrazům v důsledku přehnané aktivity. Ani v nemocnici nevydrží v posteli. Život je málokdy donutí, aby rezignovali. Jejich optimismus a temperament je stále posunuje tam, kde touží být šťastni. Každý Střelec je svým způsobem hazardní hráč. Ať už je to na trhu cenných papírů nebo v obchodě. Občas riskují ztrátu celého jmění, protože sázejí na šťastnou kartu. V lásce jsou vřelí a šarmantní, ale neradi se váží na jeden vztah. Střelec je přeci napůl kůň a napůl člověk a takový se nenechá jen tak polapit.

Touží po svobodě a bijí se za velké ideály. Mnozí se angažují v charitativní oblasti. Ačkoliv mají vynikající paměť a vědí, co řekli a kde byli 14. dubna2011, apamatují si každý detail z knih i filmů, klidně zapomenou, kde nechali kabát. Většina Střelců neustále ztrácí rukavice, klíčky od auta, peněženky a někteří přiznávají nepříjemnou pravdu, že by ztratili i hlavu, kdyby to šlo. Jejich citlivou oblastí jsou nohy. Střelec je pravdomluvný, podvod je pro něj nepřirozený. Když se o něj pokusí, zpravidla to rychle a spolehlivě vyjde najevo. Povaha lidí v tomto znamení je velkorysá a veselá. Když se rozhodnou, jdou rovnou za svým cílem. Díky této povaze zastávají často významná místa, která jím právem náleží. Bývají významní herci, režiséři, hudebníci i sportovci.

 

Známé osobnosti narozené ve znamení Střelce

Britney Spears, Edith Piaf, Radek John, Rudolf Hrušínský, Miloš Forman, Hana Hegerová, Ladislav Smoljak, Josef Abrhám, Winston Churchill, Mark Twain, Ludwig van Beethoven

Máte zájem o svůj vlastní horoskop na míru?

Depositphotos_13929957_s_pruhledne

Neváhejte a objednejte si osobní horoskop přímo od paní astroložky Daniely Hannah. Horoskopy roční, karmické, životní a partnerské.