Váhy: 23. 9. až 23. 10.

Živel: Vzduch
Planeta, která Vahám vládne: Venuše
Vhodné kameny a polodrahokamy pro Váhy: akvamarín, růženín, topas, turmalín
Silné stránky Vah: diplomacie, ohleduplnost
Slabé stránky Vah: nerozhodnost
Vhodnými partnery pro Váhy jsou: Vodnář, Blíženci, Lev, Střelec, Panna

 

Osobnost Váhy

Váhy jsou intelektuálně založení lidé jemné povahy. Usilují o harmonii a soulad, mají nadání pro umění, často bývají velmi tvořiví a úspěšní jedinci. Mají smysl pro čestnou hru. V každé své činnosti usilují o klid a rovnováhu, spěchu a stresu se vyhýbají. Často si nemohou vybrat mezi protichůdnými názory a postoji. Z toho pramení jejich příslovečná nerozhodnost. Jejich nároky jsou  vysoké, a to jak v osobní oblasti, tak v profesi. Znají hodnotu svého úsilí a žádají správné ocenění od světa.

 

Muž Váha

Je čestný, milý a dobrosrdečný, má klidnou povahu a nechybí mu smysl pro humor ani umělecká tvořivost.
Silné stránky: Má smysl pro spravedlnost a férovou hru.
Slabé stránky: Než by se rozhodl, radši přenechává iniciativu ostatním a přizpůsobí se.

 

Žena Váha

(bude doplněno)

 

Charakteristika znamení

Váhy milují lidi, ale nesnášejí davy. Urovnávají spory druhých, proto nacházejí uplatnění, tam, kde je jich třeba kupř. ve výkonu práva. Jsou inteligentní, trpělivě a vlídně naslouchají, i když jsou v jádru neklidní. Málokdy však skutečně spěchají. Toto znamení se vyznačuje rozporuplností, která je záhadou i pro samotné. Váhy, to je především spravedlnost a láska. Není to ale jejich docela přesná charakteristika.

Účelem Vah je rovnováha, proto kdekoli o ni náruživě usilují …

Jsou ve chvíli nahoře a rázem dole, a pak nastane období kolísání, než dosáhnou naprosté rovnováhy, období docíleného klidu. Jejich rysy jsou často rovnoměrné a dobře vyvážené. Jsou to příjemní lidé, ale nepřitahují pozornost na první pohled. Usmívají se, hovoří melodickým tonem a jen málokdy se nechají unést hněvem. Ženy narozené v tomto znamení bývají hezké, všechno na nich ladí a muži pohlední. Toto znamení prozrazuje jemný jasný smích.

Přestože neustále hledají harmonii, kde se jen dá, mnoho Vah se nadměrně přejídá, příliš pije nebo miluje, a tím onu harmonii zcela zničí. Váhy instinktivně vědí, že k obnově rovnováhy v těle musí střídat aktivní období s totálním odpočinkem. Téměř vždy se dokážou vyhnout mentálním i tělesným kolapsům. Největší hrozba jejich zdraví je určitý druh přehánění. Jedení sladkostí a tučných jídel může způsobit obezitu a žaludeční potíže, nadměrné užívání alkoholu vedet k vážnému poškození ledvin a jater. Zranitelnou částí těla vah je zrovna zažívací trakt.

Mnohé Váhy si stěžují na neduhy, pramenící z nadměrných starostí, z nešetrného zacházení se svým zdravím a z celkové rozkolísanosti. Pro uzdravení, potřebují obrovské dávky odpočinku a relaxace. Běhání v parku a cvičení v posilovnách jim vrací ztracenou energii. Mezi váhami nenajdete mnoho extrovertů. Opak je pravdou, milují řád, pořádek, pořadí, odstavce, řádky a všechno pokud možno v zákrytu! Rádi vidí věci tak, jak si přestavují, pak jsou teprve spokojeni. Tito lidé jsou až úzkostlivě poctiví. Většina Vah má úžasnou schopnost se soustředit, mají výbornou paměť a představivost. Jsou to í vyznavači všeho dobrého a krásného. Srdcem jsou praví umělci. Proto se nejčastěji realizují právě v této oblasti. Jsou labužníci jak u stolu, tak v ložnici. Stojí- li před knihovnou, připomínají dítě stojící u výlohy cukrárny. Mnoho zrozenců ve znamení Vah má doma rozsáhlé knihovny.

V seznamu slavných osobností narozených ve znamení Vah jsou přední právníci, spisovatelé, politici i umělci.

 

Známé osobnosti narozené ve znamení Vah

Václav Havel, Ivana Chýlková, Václav Neckář, Zuzana Bydžovská, Rudolf Hrušínský st., Rudolf Hrušínský ml., Ondřej Havelka, Emil Holub, Jaroslav Ježek, Marcello Mastroianni, Jimmy Carter, John Lennon, Dwight Eisenhower, George Gershwin, Sarah Bernhardtová

Máte zájem o svůj vlastní horoskop na míru?

Depositphotos_13929957_s_pruhledne

Neváhejte a objednejte si osobní horoskop přímo od paní astroložky Daniely Hannah. Horoskopy roční, karmické, životní a partnerské.