Vodnář: 22.1. až 17.2.

Živel: Vzduch
Planeta, která Vodnářům vládne: Uran
Vhodné kameny a polodrahokamy pro Vodnáře: akvamarín, ametyst, magnesit, tyrkys
Silné stránky Vodnářů: Originalita, inteligence
Slabé stránky Vodnářů: Rebelie
Vhodnými partnery pro Vodnáře jsou: Ryby, Berani, Blíženci, Váhy, Kozorozi

 

Osobnost Vodnáře

Vodnáři nechodí vyšlapanými cestami, jsou originální, vynikají nevšedním bystrým myšlením. Nitro Vodnářů je jemné a křehké, a pokud mohou, snaží se vyhnout konfliktům. Milují svobodu, zakládají si na přátelství. Tito lidé mají velmi pevnou vůli, touží se prosadit, jejich cíle nejsou nikdy malé a při zemi. Ukládají si zpravidla velmi náročné úkoly. Jsou v řešení problémů, které si stanovili neúnavní.

 

Muž Vodnář

Je to idealista, který vás bude překvapovat svými nápady.
Silné stránky: Je inteligentní, flexibilní, spontánní a odvážný.
Slabé stránky: Hodně mluví, rád se holedbá.

 

Žena Vodnář

Dokáže působit velmi žensky a šarmantně. Má široký okruh zájmů.
Silné stránky: Je upřímná, inteligentní, tolerantní, je připravena Vám naslouchat kdykoli.
Slabé stránky: Má příliš vysoké cíle, proto ne vždy září optimismem.

 

Charakteristika znamení

Vodnáři se zajímají o sociální problematiku a snaží se hledat řešení různých nespravedlností a křivd v okolí. Mají velmi vřelý vztah k přírodě, vědě, bádání. Jsou v jádru laskaví, snášenliví a tolerantní. Oplývají neuvěřitelnými nápady, které systematicky rozšiřují a zdokonalují. Dovedou být obětavými i soucitnými přáteli a jejich touhou je, získat něco z toho i od vlastního okolí pro sebe. Zpravidla bývají ve velkém předstihu oproti ostatním a běžnému standartu proto zažívají časté nepochopení a zklamání, ale z těch je vyléčí nový, ještě originálnější nápad. Jsou to snílci a idealisté, kteří si zaslouží ocenění okolí a uznání jejich nesporných kvalit. Vodnář dává věci do pohybu a odstraňuje překážky. Jeho představivost a intuice mu umožňuje rozpoznat zdánlivě skryté souvislosti a vidím mnohem dál než ostatní. Nesnášejí omezování své svobody, trpí v malých prostorách bez oken a bez možnosti volného pohybu. Nevydrží dlouho na jednom místě. Mají rádi soukromí a možnost soukromého uzavřeného prostoru. Vodnář není otupělý ani naivní, nadšený ani blazeovaný, nepřetržité experimentování v něm budí zvědavost a chuť proniknout k jádru dalšího tajemství a to další tajemství můžete být třeba vy! Zkoumání pod drobnohledem je jeho nejmilejší činnost. Pohled jeho očí je odtažitý. Dále Vás nepustí, abyste pronikly blíž, než si přeje.

Vodnářův pohled je často neurčitý a zasněný. Bývá vyššího vzrůstu. Mívá ušlechtilý profil, rysy Vodnářů připomínají portréty antických postav. Volnost milující Vodnáři dokážou být neobyčejně zábavní, dokážou být často až perverzní, domýšliví a nezávislí. Diplomacii a jemnost, je-li třeba, odsunou do ústraní. Jsou soucitní k přátelům, přátelství je doslova naplňuje. V období samoty, se stahují do ústraní. Jejich vnímavost je hlubší a bystřejší než u jiných lidí. Je to rebel, který ví, kde hledat. Tito lidé vždy analyzují situace, aby získali přehled. Jsou schopní jít k jádru věci s minimem taktu a snaží se dopátrat vašich soukromých pocitů. Když Vodnáře přestane bavit jeho zkoumání a má důvod proti Vám obrátit zbraň, zabolí to! Vodnář žije v budoucnosti, přítomnost je pro něj nutností, kterou hodlá změnit. Proto se mnohým může zdát praštěný a odtažitý, což ještě více prohlubuje jeho pocit izolace a samoty. To, že ostatní s ním nedokážou držet krok, není pro něj natolik důležité, aby šel opačným směrem. Nechce měnit své postoje.

Jsou skutečně pokrokoví. Toto sluneční znamení platí jako znamení génia. Víc než 40 procent lidí vyznamenaných v oboru vědy jsou Vodnáři nebo mají ascendent ve Vodnáři. Na druhé straně značně vysoké procento lidí v psychiatrických léčebnách, jsou také Vodnáři. Mezi genialitou a vyšinutostí je jen nepatrná dělicí čára. Téměř každý Vodnář dovede soucítit s duševně nemocným, dovede se vcítit do jeho stavu a pochopit jej. Ví, jak utišit hysterii a duševní nevyrovnanost. Vodnáři představují zvláštní směsici chladu, praktičnosti a nestability a touhy po změně. Tito lidé vždy analyzují situaci. Často začnou klást přímé otázky s minimem taktu a snaží se dobrat vašich nejtajnějších pocitů. Vodnáři nemají mnoho přátel, kterým by se chtěli svěřovat se svým intimním světem a soukromím. Když se dopustí netolerance a nebude si toho předem vědom, bude se cítit velice provinile. Pokud ho budete z nějakého důvodu po takové rozepři dál ignorovat, potkáte ho na procházce, která vede zrovna kolem vašeho plotu. Nikdy se nedokáže zříci společnosti lidí nadlouho. Zpravidla je obtížné přimět Vodnáře k pevně stanovené schůzce, raději to nechá otevřené, protože se nerad zavazuje k určitým povinnostem v konkrétně stanovenou dobu. Rád si nechává rezervu, se slovy možná by to šlo, ještě se domluvíme, upřesníme později. Když přislíbí schůzku na konkrétní čas, bude tam přesně na minutu. Podle jeho dochvilnosti si můžete nařídit hodinky a raději byste se sami neměli opozdit, nemá to rád! Vodnáři neustále chystají překvapení a dovedou zarputile tajit, co mají v úmyslu, čímž Vás jednoduše vyvedou z míry. Jsou schopni se nejednou rozdat, aby udělali osobě, na které jim záleží, nečekané překvapení. Zrovna tak umí oznámit osobě, s níž žijí, že se zítra stěhují sami jinam, do jiného města, do jiného státu, prostě pryč!

Vodnář potřebuje partnera dokonale poznat, aby mu mohl plně důvěřovat. První dojem nebývá pro něj stěžejní, potřebuje Vás dokonale poznat a spustí třeba sprchu otázek přímo na tělo. Jakmile Vás ale jednou přijme, bude loajální a jeho přátelstvím nic neotřese. Jedno je jisté, že jeho úsudek, kam Vás zařadil, si nechá jen pro sebe. Vodnáři nesnesou přílišnou zimu, ani vedro v létě. Trpí špatným krevním oběhem. Potřebují hodně čerstvého vzduchu, spánku a pohybu. Nervové vypětí, doprovázející duševní činnost, jim brání v dostatečném spánku. Nejsou přeborníky ve sportu, pokud se mu nevěnovali od dětství s láskou. Mají dobrý hudební sluch. Vodnářova schopnost se soustředit je nepopíratelná, umí rozlišit věci kolem sebe jako radar. Dokáže vést rozsáhlou diskusi, a přitom mu neunikne nic z toho, co se děje na druhém konci místnosti, kolik osob se vzdálilo a s kým. Vodnář nečiní uspěchané závěry.

Miluje změny v zaměstnání i ve společnosti, své názory nezmění kvůli nikomu. V otázce pokroku je velmi otevřený. Tito lidé ze srdce nesnášejí lhaní a podvádění. Neradi půjčují své oblíbené věci. Rádi Vás obdarují, o půjčku si raději vůbec neříkejte, pokud nejste nejbližší oblíbená osoba. Nesplněný slib nebo nevrácený dluh může Vaše přátelství zhatit. Vodnáři drží slovo a platí své účty, od ostatních očekávají totéž. Tradice a autority nechávají Vodnáře chladnými, ví, kdo jsou a hned tak se před někým nesklání. Zdvořile Vás budou respektovat, ale odkrývat falešné nebo zkreslené informace je pro něj hračka. Spoutat Vodnáře nelze a kdo by to chtěl zkusit, nepochodí, jen málokdo smí nahlédnout do jeho osamělého srdce.

 

Známé osobnosti narozené ve znamení Vodnáře

Miroslav Donutil, Jennifer Aniston, John Travolta, Paris Hilton, Jan Werich, Bára Basiková, Jiří Lábus, Božena Němcová, Enzo Ferrari, Lenka Filipová, Thomas Alva Edison, Wolfgang Amadeus Mozart, Ronald Reagan, Abraham Lincoln, Charles Darwin, Charles Dickens

Máte zájem o svůj vlastní horoskop na míru?

Depositphotos_13929957_s_pruhledne

Neváhejte a objednejte si osobní horoskop přímo od paní astroložky Daniely Hannah. Horoskopy roční, karmické, životní a partnerské.