Tarot je hra obrazů. Proto myslím, že lepší, než trápit se kombinacemi a umístěním ve výkladovém systému, je zvolit nejjednodušší výklad a karty se naučit v prvé řadě cítit a poslouchat.

Pro naciťování karet je dobré začít tažením denní, týdenní a měsíční karty nejprve jen z Velké Arkány a teprve později přidat i Arkánu malou. 

K výkladu je dobré najít si klidné a příjemné místo, kde nejsme rušeni a být v klidu a rovnováze.

K tomu slouží malé rituály, které asi máme všichni. Takže já obvykle zapaluji svíčky, používám magické oleje a černého kocoura, který mi dělá společnost, mám též:)

Také nevykládám nikdy úplně zadarmo (protože pak prý kartářka platí vlastním štěstím), nekřížím při výkladu nohy a pokud to není nutné, tak nevykládám ani v sobotu.

Co je ale opravdu podstatné, a to dodržuji vždy, je prosba o požehnání a spojení, o to, abych viděla pravdu a bylo mi dovoleno pomoci těm, kteří za mnou přicházejí.

 

Pak už je to jednoduché. Položíme otázku (na kterou odpověď nezní ano nebo ne), zamícháme karty a levou rukou vytáhneme, pro začátek jednu kartu.

Otázka může znít například: jaký bude můj dnešní den nebo se můžeme zeptat karet, co mi chtějí říci.

Pak už si stačí kartu dobře prohlédnout, vcítit se do ní, věnovat se detailům a symbolům, které Vás na ní zaujaly, nechat jí k vám mluvit a večer si srovnat vaše pocity s tím, co se skutečně stalo.

Podobně je možné vykládat i týdenní či měsíční kartu (ale tam už je potřeba informace zapisovat)

a tímto způsobem si nechat přejít karty „do krve“ nebo spíš do duše.

 

Nejjednodušším, ale přesto výstižným výkladem, je výklad na TŘI KARTY.

U něj postupujeme tak, že položíme otázku, která může znít například: jak se bude vyvíjet vztah mezi A a B během příštího měsíce? (zpočátku radím vykládat na kratší časové úseky), zamícháme a vyložíme opět levačkou zleva do prava.

 

 

1 2 3

 

 

 

1: minulost a vlivy z minulosti

2: současnost

3: budoucnost a výsledek

Tyto tři karty vám pak dají odpověď nejen jednotlivě, ale i uceleně v návaznosti na sebe.

 

 

Podobně jednoduchý je i KŘÍŽ. Já ho nepoužívám, nějak mi nepřirostl k srdci, ale pro začátečníky je ideální, protože vice upřesňuje.

Karty v něm řadíme takto:

 

 

3
1 2
4

 

 

1: to je téma otázky, o to jde

2: tohle to neznamená, tomu se vyhněte

3: toto se stane

4: k tomu to vede

Tady musím přidat upozornění. Vykládat budoucnost sám sobě a svým blízkým, je velmi těžké i pro zkušené kartářky. Není jednoduché se odpoutat a pak se může snadno stát, že do svých výkladů podsuneme své naděje nebo obavy. Proto je lepší, alespoň pro začátek, se otázkám na budoucnost vyhnout a pokládat otázky typu: co mám udělat pro to….abych získala lepší zaměstnání…lásku….trvalý a šťastný partnerský vztah nebo jak se zachovat v konkrétní situaci.

Příště: ŘADA, VÝKLAD NA VZTAH A ROZHODNUTÍ, možná KELTSKÝ KŘÍŽ.

Autorka: paní kartářka Hana Husníková

Počet shlédnutí: 1345