Láska…je krásná, ale bolestivá. Někdy hledáme lásku celý život a kolikrát žijeme příliš budoucností, než abychom cítili lásku v přítomnosti. Jak vztahy vznikají? Lidé se zamilují, cítí vzájemnou sympatii a spříznění. Dají na prvotní vášeň a v horším případě vznikají vztahy z rozumu. Budoucnost našeho života a vztahů rozhoduje rané dětství. Rodina nám tvaruje osobnost a emoční programy. Často lidé, kteří nedokáží žít sami, si nezpracovali vnitřní prázdnotu a hledají náhradu za starý vztah. Mluvíme o vztahové závislosti a otročení. Jedná se doslova vytloukání klín klínem, přičemž se nitřní problém upozadí. Dokud si nevyřešíme staré získané programy, budeme opakovat stále ty samé chyby, dokud je nepochopíme. Než se posuneme dál, zkusíme si upřesnit pojem, co je láska? Jak získat spokojené partnerství?

Láska je vzájemná energie. Píši vzájemná, opětovaná. Pojem láska se velmi často zaměňuje se závislostí na vztahu, který často nefunguje. Jedná se o bludný kruh se závislostí na tom starém. A zde paradoxně – čím více nás partner ignoruje, tím více na něm lpíme. Jsme sami sobě otrokem a to nás vysiluje. Ta opětovaná…má mnohem větší sílu, protože se zde setkávají dvě energie, které nás naplňují. Je to nejen o citech, ale vzájemné snaze v činech. Kdy se vztah dostává do vyšší roviny oddanosti a citu. Pravá láska se získává zralým vývojem, vzájemným respektem a hlubokým porozuměním. Je to dlouhotrvající partnerství, sjednocení a přijetím protikladů. Jsou to dvě spřízněné duše v koruně urostlého stromu, který společně vyživují jako energie jin a jang. Mají mezi sebou pohár s drahocennou tekutinou a jedna duše vybízí druhou, „napij se“. Druhá též uchopí lesknoucí kalich a zhluboka se napije. Sdílený nápoj stéká lesknoucími kapkami až ke kořenům. Na hladině poháru se odráží červený východ slunce a ticho za tichého koncertu koruny větví prozvoní kapka nápoje. Pro jejich společný a urostlý strom spřízněného vztahu je to víc než blahodárné. Však je to z jejich láskou léčivého poháru!

Při výběru partnera zapomínáme na důležité fakty. Jak sami sebe vnímáme a podle čeho si vybíráme partnera. Většinou si vybíráme protějšek dle toho, co nám chybí a co nás na něm zaujme. Zažíváme prvotní zamilovanost, kdy skutečné charakterové vlastnosti vyplouvají na povrch téměř až po roce. Bystří lidé je dokáží odhalit ještě dříve. Velkým doporučením je si všimnout, jaké má náš drahý protějšek vztahy s rodiči a se svým širším okolím. A co je nejdůležitější, vnímat kritéria, dle kterých si vybíráme partnera. Většinou se jedná o naše nastavené zrcadlo. Partner nám zrcadlí naše nezpracované úkoly a chyby. Nemusí to být vědomá chyba, ale informace, co máme změnit k oboustranné spokojenosti. Pro začátek si můžeme dát pár otázek: co jsme ještě nevyřešili? Jaké jsme měli vztahy s rodiči a jak se k sobě sami navzájem chovali? Jaký máme vztah především k sami sobě? Respekt a sebeúctu? Máme zpracované ego? A především, jak si představujeme pojem vztah a partnerství protkané láskou.

Bohužel ani dnešní doba nepřidává na štěstí rodinného života. Větší důraz než na fungující vztah se klade na materiální zajištění rodiny. Čili se dostáváme do dalšího jádra problému kvůli nedostatku času a energie na samotný vztah. Dnes jsou partneři a členové rodiny doslova izolováni.

Může za to především nedostatek času a rozdělené povinnosti včetně zájmů. Kouzlo starodávného krbu domova byla velká společná místnost a méně příležitostí na rozptýlení. Dnes je doba téměř neomezených možností a život se žije spíše virtuálně, materialisticky a kariérně. Často přemýšlíme nad kouzlem dlouhotrvajících vztahů našich babiček a dědečků. Většinou o vhodnosti obou partnerů rozhodovali rodiče. Některá manželství vznikala ze skutečné lásky a v obou případech vznikaly předmanželské přípravy. Tehdy býval větší důraz na prioritu rodiny a vzájemném respekt. Úcta panovala i mezi dětmi a rodiči. Přitom je úcta…jedním z nejdůležitějších aspektů ve vztahu.

Vezmeme-li v úvahu karmické úkoly a duše které se chtějí setkat, přijdeme na to, jaký to má na nás obrovský vliv. Většinou se vracíme na startovní čáru minulého života a dokončujeme, co jsme nestihli. Jednoduše řečeno si to musíme znovu prožít, pochopit a odpustit. Často je třeba odstranit blok, který nám brání spokojeně žít ve spokojeném vztahu. Důležitý je mít dobře zpracovaný minulý vztah a rozchod. Častou chybou je brzké ulpění na partnera, častěji se tak spálíme. Je třeba se sebe samotného chránit a nehodit tak své srdce rovnou do trní. Pamatujme, láska se buduje jako delší proces!

 

Pár zásad ve vztazích

1) po vystřízlivění prvotní zamilovanosti je stále potřeba o vztah pečovat
2) buďme upřímní. Nikdo nedokáže „dokonalý program“ a zakrývat své mouchy až po zbytek života.
3) partner je zrcadlo – a to i ve vzájemném respektu a úctě, projevu lásky
4) umět zažádat o pomoc a přijmout ji. Samozřejmostí je opětovat pomoc a druhého oceňovat. Muži jsou lovci a potřebují vědět, že jsou zdatnými a plnohodnotnými partnery pro ženy. Motivace je vhodná. Demotivovaní partneři nemají chuť na vztahu pracovat. Poděkovat, vážit si činů.
5) láska se buduje z maličkostí, z pohlazení a malých radostí
6) vzájemně si věřit a odpouštět. Partnera ani nekontrolujte.
7) umět odpouštět a ponaučit se
8)vzbuzovat spíše potřebu ochrany a jemnost než přebírat velení. Muži se později k partnerkám chovají jako k muži rovnému
9) komunikace – to je umění. Nehádat se, ale řešit věci konstruktivně a s respektem. Žabomyší války nikam nevedou a vytrácí se kouzlo vztahu a samozřejmě úcta.
10) nežárlit, ale hledat jistotu v sebe sama. Nenechat naši fantazii dojít až ke zkreslení situace
11) vnitřní nejistota a přílišná závislost na partnerovi zabíjí vztah
12) neřešme malichernosti
13) vytvořme si chvíli pro společný čas a zábavu. Nezapomeňme umět vyslovit svá přání.

 

11102712_10200369125308145_8057706872367266209_nVýhled na tento týden připravila paní kartářka a numeroložka Emílie Moláčková.
https://www.ezoportal.cz/emilie-molackova

 

cards

kartářka Emílie Moláčková

Paní kartářka a numeroložka, která nabízí výklady karet, ale také numerologické rozbory. Poradí Vám v oblasti vztahů, financí apod. Empatický a ochotný přístup.

Osobní výklady: Praha východ
Výklady emailem, po telefonu: Celá ČR
Čekací doba: od 2 do 5 dnů
Nejobjednávanější služba: Osobní výklad karet a numerologie za 500 Kč

cardsHodnocení klientů: Vynikající (celkem: 30 hodnocení)
Stránka paní kartářky

Počet shlédnutí: 228