Vládnoucí orgán: slezina / tlusté střevo

Slezina má na starosti celý trávicí systém. Doporučuji vyhýbat se tučné, mastné stravě. A hlavně přemíře sladkostí. Ukazatelem oslabené funkce sleziny je právě nadměrná chuť (a také následná konzumace) na sladké – ať už se jedná o cokoliv – čokoládky, dortíky, buchtičky, bonbonky,,,,. Speciálně večer po 20hod (spíše okolo 21h), to je slezina na nejvyšším výkonnostním stupni a pokud je oslabena, bude o sobě dávat vědět právě neodolatelnou chutí na sladké.

V tomto období je také velmi účinná vnitřní fyzická očista – lymfodrenáž, či pravidelné popíjení čajů zaměřených na lymfatický systém. Slezina je nadřízena lymfatickému systému, který je pro nás velmi důležitý a je zodpovědný za naši obranyschopnost. Je pravdou, že západní medicína slezinu tak trochu nedoceňuje. Ano, fyzicky bez ní můžeme být, ale jelikož je součástí trávicí soustavy a také lymfatického systému, tak její funkce je opravdu důležitá.

Všem zájemcům o zdraví a harmonii nabízím celoroční harmonizaci ve formě mandalového kalendáře s doporučeními a afirmacemi (viz info níže na stránce). Vhodné také jako dárek pro Vaše blízké.

S láskou Markéta Šírková
www.ezoportal.cz/marketa-sirkova

Počet shlédnutí: 46